Seyahat İngilizcesi ve Seyahatte Kullanılan Kelimeler

Günlük hayatta yabancı dilin sürekli artan kullanımı, yabancı dil öğrenmeyi adeta zorunlu hale getiriyor. Dünya genelinde en yaygın diller arasında yer alan İngilizce dili de artık her alanda karşımıza çıkıyor. Yurt dışına seyahat etmek isteyenler i&c..

44    |   0  


TIME IDIOMS

Time flies on Educall, doesn’t it? Certainly, it does, and we don’t understand how time passes while we are talking to our students. Today, we will learn a few time idioms. You may have seen some of them before, but I believe it will be a good practice especially for our ultra-busy stude..

33    |   0  


NEDEN ONLINE EĞİTİMDE EDUCALL DAHA BAŞARILI?

COVID-19’ un da ortaya çıkmasıyla beraber sosyal ortamdan dijitale geçişi hızlanan alanlardan birisi de eğitim. Peki, COVID-19 ve online eğitim bize neler öğretti? Aslında pek çok özel okulun bu sınavı geçemediğini çocukların eğitiminin..

40    |   0  
How to Prepare An Effective Presentation

In last week’s blog, we have talked about how to develop your communicative skills, capture your audiences’ attention. Besides your verbal and body language skills, your technical skills are significant for your performance. When you achieve integrating them in a completing way, you can ..

44    |   0  


Neden İngilizce Öğrenemiyoruz?

İlkokuldan beri devam eden İngilizce eğitimlerine rağmen nedense İngilizce’yi bir türlü istediğimiz gibi öğrenemiyoruz. Hatta 44 ülke arasında yapılan İngilizce yeterlilik testinde Türkiye’nin 43.lük sıralaması dahi bulunuyor. Bu da durumun vaham..

55    |   0