İngilizce Kıyafet İsimleri ve Türkçeleri

İngilizce kıyafet isimleri gündelik konuşma dilinde oldukça fazla kullanılan kavramlardır. Erkek ve kadın için farklı kullanılan kıyafet isimleri, basit ve temel düzeydeki İngilizce kelimelerdir. Okulun ilk yıllarından beri öğretilen en bilindik kıyafet isi..

21    |   0  


İngilizce Karakter (Huy) İsimleri ve Anlamları

İngilizce karakter isimleri A1-A2 seviyesindeyken öğrenilen ve kendinizi tanıtmanıza yardımcı olan sıfatlardır. Niteleme sıfatları da diyebileceğimiz karakter isimleri, yabancı biriyle tanışırken kendinizi tanımlamanızı sağlar. Bu kelimeler, temel düzeydeki İngilizce ke..

17    |   0  


İngilizce Günlük Konuşma Kalıpları ve Anlamları

İngilizce günlük konuşma kalıpları İngilizce biliyorum diyen birinin mutlaka bilmesi gereken kalıplardır. Günlük yaşantıda derdinizi anlatmak ve yurtdışına gittiğinizde iletişim kurabilmek için kullanışlı cümleler vardır. İngilizceyi yeni öğre..

96    |   0  


İngilizce Yaz Tatili Anlatma Örnekli

İngilizce yaz tatili anlatma ödevi, öğrenciler için önemli bir dönem olan yaz tatili sonrası öğretmenler tarafından verilen bir ödevdir. Tatil dönüşü öğrenciler, İngilizce olarak tatillerinin nasıl geçtiğini İngilizce yaz ..

114    |   0  


İngilizce Taziye Mesajı Nasıl Yazılır?

İngilizce taziye mesajı kaybedilen kişi için kederle baş etmenin bir yoludur. Böyle hassas anlar hakkında mesajlar yazılırken sözler dikkatlice seçilmelidir. İnsanlar kayıpları için büyük ve derin bir üzüntü duyarlar ve onları bir ta..

237    |   0  İngilizce Evin Bölümlerini Tanıtma

İngilizce evin bölümlerini tanıtma için evin bölümlerinin İngilizce karşılıklarının iyi bilinmesi gerekir. Bu bölümler anlatıldıktan sonra ev eşyaları da detaylı olarak anlatılabilir. Ev tanıtımı yapılırken en çok ihtiyaç duyulan ..

679    |   0  


Expressing Abilities

Expressing abilities or inabilities are usually done with one grammar that we are all familiar with: Can. However, few others modals will help us to talk about our abilities. When learning a new language, we shouldn’t eliminate the possibility that one sentence can be said with different gramm..

288    |   0