İngilizce Kendinizi ve Ailenizi Doğru Bir Şekilde Tanıtma

İngilizce kendini tanıtma dil eğitiminde merak edilen ve önemli olan konulardan bir tanesidir. Hangi ortamda bulunursanız bulunun kendinizi ortamdaki insanlara tanıtma ihtiyacı duyarsınız. Yeni biriyle tanıştığınızda kendinizi doğru bir şekilde tanıtabilmeniz gerekmektedir. Bu ..

4408    |   0  


Make it interesting, not boring!

“What’s your name?” “Where are you from?” “The weather is really nice today.” – boring, isn't it?  Yes, it is! Have you, at any point, needed to have astounding discussions in English? Those profound discussions you have with ..

1297    |   0  


İngilizce'de En Çok Kullanılan 100 Kelime

İngilizce'deki en yaygın 100 kelimeden oluşan aşağıdaki liste İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için kaynak niteliğinde kullanılabilir. Bu kelimeler en sık karşılaşılacak kelimeler olduğundan bu kelimeleri sadece bildiğinizden ve nasıl telaffuz edileceklerinden..

491159    |   27  


Colourful idioms :)

Rose – tinted glass (idiom) if someone looks at something through rose-tinted glasses, they see only the pleasant parts of it She has always looked at life through rose-tinted glasses. Give somebody/ something the green light (idiom) to give permission for someone to do something or for som..

4182    |   0  
İngilizce Konuşma Sınavı Nasıl Yapılır?

Bir dili öğrenmek için gereken becerileri okuma, yazma, dinleme ve konuşma şeklinde sıralarsak bunların içinde konuşma becerisi diğerlerine göre en zor kazanılan yetidir desek yanılmış olmayız. Günümüzde İngilizce konuşma sınavları kimi zaman y&..

12088    |   2