Make it interesting, not boring!

“What’s your name?” “Where are you from?” “The weather is really nice today.” – boring, isn't it?  Yes, it is! Have you, at any point, needed to have astounding discussions in English? Those profound discussions you have with ..

181    |   0  


İngilizce'de En Çok Kullanılan 100 Kelime

İngilizce'deki en yaygın 100 kelimeden oluşan aşağıdaki liste İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için kaynak niteliğinde kullanılabilir. Bu kelimeler en sık karşılaşılacak kelimeler olduğundan bu kelimeleri sadece bildiğinizden ve nasıl telaffuz edileceklerinden..

142811    |   19  


Colourful idioms :)

Rose – tinted glass (idiom) if someone looks at something through rose-tinted glasses, they see only the pleasant parts of it She has always looked at life through rose-tinted glasses. Give somebody/ something the green light (idiom) to give permission for someone to do something or for som..

2189    |   0  İngilizce Konuşma Pratiği Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Ülkemizde İngilizce öğrenme konusunda yapılan en büyük yanlışlardan birisi yalnızca gramer bilgisine yoğunlaşıp pratik yapmaktan kaçmaktır. Ne yazık ki bu yaklaşım iyi bir gramer ve kelime bilgisine sahip olsanız dahi öğrendiklerinizi kısa sü..

5624    |   0  


İngilizce Konuşma Sınavı Nasıl Yapılır?

Bir dili öğrenmek için gereken becerileri okuma, yazma, dinleme ve konuşma şeklinde sıralarsak bunların içinde konuşma becerisi diğerlerine göre en zor kazanılan yetidir desek yanılmış olmayız. Günümüzde İngilizce konuşma sınavları kimi zaman y&..

7276    |   2