İngilizce Kendinizi ve Ailenizi Doğru Bir Şekilde Tanıtma

İngilizce kendini tanıtma dil eğitiminde merak edilen ve önemli olan konulardan bir tanesidir. Hangi ortamda bulunursanız bulunun kendinizi ortamdaki insanlara tanıtma ihtiyacı duyarsınız. Yeni biriyle tanıştığınızda kendinizi doğru bir şekilde tanıtabilmeniz gerekmektedir. Bu ..

17448    |   0  


Make it interesting, not boring!

“What’s your name?” “Where are you from?” “The weather is really nice today.” – boring, isn't it?  Yes, it is! Have you, at any point, needed to have astounding discussions in English? Those profound discussions you have with ..

1834    |   0  


İngilizce Konuşma Derslerine Hangi Seviyede Başlamalı

İngilizce konuşma derslerine başlamadan önce derslere hangi seviyeden başlamamız gerektiğini bilmemiz gerekir. Bunun için doğru ve güvenilir bir seviye tespit sınavından geçmek çok önemlidir. İngilizce seviyeleri farklı eğitim kurumlarında farklı ..

19815    |   0  


Hayvanlarla İlgili İngilizce Deyimler

Türkçe’de olduğu gibi İngilizce’de de hayvanlarla ilgili birçok deyim yer almakta. Hatta bazıları Türkçedeki deyimlere oldukça benzemekte. Sizin için bu deyimlerden ilginç olan 5 tanesini resimli örnekler ile derledik. 1- Bu..

10427    |   0  


Can/Be Able To

“Can” kullanarak beceri ve yeteneklerimizi ifade edebiliriz. “Be able to” kullanarak da beceri ve yeteneklerimizi ifade edebiliriz. Peki “Can” kullanmak varken neden “Be able to” kullanalım? Bu yazımızda bu iki yapının arasındaki farkları incele..

35240    |   3  


En İyi İngilizce Pratik Sistemi

Yabancı bir dili öğrenmenin en iyi yolu konuşma pratiği yapmaktır. Çünkü her şeyden önce dil, bir iletişim aracıdır. Ne kadar çok pratik yapılırsa o kadar çok öğrenilir, pratik yapılmadıkça da unutulmaya yüz tutar. Tabii ki dili..

8142    |   0