Can ve Can’t Yapısının Kullanım Alanları

Can ve Can’t yapılarına hepimizin günlük kullanımdan bir noktaya kadar aşina olduğumuza eminim. Bu yapıları görür görmez aklımıza gelen ilk durum yeteneklerden ve yapabildiğimiz işlerden bahsederken kullanıldığı halidir. Can grameri yapabildiğimiz yeten..

26    |   0  


There is/There are Türkçe Konu anlatımı

There is / there are İngilizce günlük konuşma ve yazı dilinde oldukça sık kullanılmaktadır. There is Türkçe Konu Anlatım There is / there are Türkçe karşılığı tekil bir nesne için “var” ve “bulunmaktadır” şek..

72    |   0  


İngilizce’de “The, A, An”

Bugün bloğumuzda bahsedeceğimiz konu aslında dilimizde olmayan bir gramer kuralı olduğu için öğrencilerin İngilizce öğrenirken başlangıçta kullanmayı unuttukları yapılardır. Ama aslında en çok kullanılan ve dil bilginizi en çok gösteren..

74    |   0  


İngilizcede Could Kullanımı ve Örnek Cümleler

Could kullanımı, çeşitli alanlarda yer alarak İngilizce dilbigisi konuları içinde önemli bir etki yaratır. Could kullanımının detaylarına birlikte bakalım. 1-Geçmiş zaman (Past tense of can) “Can” -e bilmek, yapabilmek anlamındaki can kelimesi..

118    |   0  


Countable/Uncoutable Türkçe Konu Anlatımı

Countable/uncountable İngilizce dilbilgisinde önemli yer tutar. İsimler sayılabilir veya sayılamaz şeklinde ikiye ayrılır. Countable olarak adlandıralan isimler sayılabilir. Örneğin; bir elma , iki elma , üç elma vb. Uncountable isimler sayılamaz. Örneğin; h..

125    |   0  İngilizce Used To Konu Anlatımı ve Örnek Cümleler

Used To birleşik kalıp fiildir, birbirinden ayrılamaz. Ayrılırsa anlam bütünlüğü kaybolur. Aşağıdaki örnek cümleleri inceleyerek pekiştirebilirsiniz. Used to konu anlatımı en sık kullanım alanı, geçmişte yapılan ancak günümüzde dev..

114    |   0  


Benzerlik ve Paralellik Belirten Bağlaçlar

Bazı bağlaçlar cümlenin içinde iki parça halinde bulunur ve bu bağlaç türlerine paralellik belirten bağlaçlar denilir. Bunun sebebi ise kullanıldıkları cümlede bağlaçların arkasından gelen gramer yapılarının aynı olmasıdır. Anl..

117    |   0