Present Perfect Simple Tense Nasıl Kullanılır?

Hepimizin duyduğu, hatta daha önceki İngilizce derslerinizden hatırlayacağınız bir konu olan Present Perfect Simple Tense konusuna detaylı bir şekilde bakacağız. Present Perfect Simple Tense anlam olarak kavraması zor bir yapı olabilir. Çünkü bu gramerin direk bir &..

555    |   0  


İngilizce Sorular : Wh Questions Konu Anlatımı

İngilizce soru cümleleri iki temel yapıda oluştururulur. Bu makalede Wh Questions konu anlatımı yer alır. Who, what, where, when, why or how sözcükleri wh ile başladığından bu soru cümleleri wh questions olarak adlandırılır. 5wh 1h  soruları; kim , ne , nerede ..

374    |   0  


Present Perfect Simple Tense

Present Perfect Simple Tense can be a bit difficult to comprehend for non-native speakers of English. However, when you understand the context of this grammar, you might agree that it is not so hard to use in your speech. This grammar is actually used less in daily speech but if you are aiming for a..

335    |   0  


İngilizce Belirteçler (Determiners) Konu Anlatımı

Günlük hayatta İngilizce konuşurken ya da yazarken birçoğumuzun en çok stres yaşadığı konuların başında İngilizce belirteçler (determiners) konusu gelmektedir. Kullanımlarda birçoğumuz “şimdi biz bu ekleri nereye koyuyorduk” gibi gerili..

367    |   0  


İngilizce If Clauses Konu Anlatımı

If Clauses, koşullu cümlelerdir. If Clauses  yapıları içinde bir olayın gerçekleşmesi başka bir koşula bağlıdır. Sıfır, birincil, ikincil, üçüncül koşullar söz konusu olabilir. Bunların dışında imkansız ya da şu anda mevcut olmaya..

266    |   0  


Adverbs : İngilizce Connecting Adverbs Konu Anlatımı

Adverbs, İngilizce zarflardır. Adverbs; Fiillerin, sıfatların ve isimlerin anlamını etkileyen (miktar, soru, durum, zaman, yer-yön), belirten türdür. Zarfların, kendine has ekleri ve yapısıyla ayırt edilmeleri oldukça basittir. İngilizce Connecting Adverbs Konu Anlat..

91    |   0  


Fiilimsi Yapma Yöntemi Infinitive

Türkçe de türlü şekillerle yaptığımız bir dil kuralı olan fiilimsi konusunun İngilizcede Infinitive haline ayrıntılı bir şekilde bakacağız. Daha önceki yazımızda yine İngilizcede bir fiilimsi yapma yöntemi olan Gerund konusunu işlemiştik. Bu blog yaz..

110    |   0  


Gerund ve Infinitive Konu Anlatımı

Gerund ve Infinitive, fiilleri bağlayarak arka arkaya kullanmayı sağlayan ulaç ve mastarlardır. İngilizcede tek başına  fiil kullanımı yanı sıra fiil kullanımı bazen gerund bazen infinitive ile sağlanır. Bu kalıpları öğrenmek konuşmayı kolay kılar. Gerund infini..

208    |   0