Simple Past Tense Konu Anlatımı

Bugünkü konu anlatım yazımız, İngilizcede en çok kullanılan zamanlardan biri olan Simple Past Tense ile alakalı. Simple Past Tense, İngilizcenin doğru ve etkin kullanımı açısından kavranması gereken olmazsa olmaz bir konudur. Çünkü yazı dilin..

110    |   0  


Present Continuous Tense Konu Anlatımı

Bu yazımızda sizlerle, İngilizcenin anlaşılması kolay ve bir o kadar da temel bir konusu olan Present Continuous Tense konusundan bahsedeceğiz. Present Continuous Tense, İngilizcede şimdiki zaman kipi olarak kullanılmaktadır. Bu zaman kipi, konuşma dilinde ve yazı dilinde çok&..

104    |   0  


How To Tell Time

How to Ask Time? What’s the time?  What time is it? Do you have the time? What time do you have?  Do you know what time it is?  Have you got the time?  Could you tell me the time please?  Can you tell me what time it is, please?    ..

101    |   0  


WH- İle Başlayan Soru Kelimeleri Nelerdir?

İngilizce’ de pek çok soru tipi vardır fakat bunlardan en yaygın kullanılanları Yes/No (Evet/Hayır) soruları dediğimiz sorular ve Wh- ile oluşturulan sorulardır. Özellikle Wh- sorularına hakim olmak ve rahatlıkla kullanabilmek İngilizce’ yi öğrenmede ö..

200    |   0  Conjunctions Ne İşimize Yarar?

Yazı yazarken veya konuşurken cümlelerinizi neden-sonuç, amaç veya zaman kavramıyla bağlamak isteyip nasıl bağlayacağınızı bilemiyor musunuz? Cümleleri ayrı ayrı kurmak zorunda kalıp anlatmak istediğiniz şeyi bir türlü ifade edemiyor musunuz? Bugü..

224    |   0  


Present Perfect vs. Simple Past Tense

  Sevgili Educall öğrencileri ve okurları, sizlere verdiğimiz eğitim daha çok konuşma (speaking) odaklı olduğu için reading, listening, writing ve grammar kısmıyla alakalı web sitemizde size testler ve dijital materyaller sunuyoruz. Grammar kısmında testleri &c..

302    |   0  


QUANTIFIERS NEDİR?

Educall’ da İngilizce öğrenmeye karar vermişseniz ve kitaplara boğularak değil eğlenerek öğrenmeyi tercih ediyorsanız çok doğru bir yerdesiniz demektir. Türkiye’de geleneksel grammar öğretiminden diğer dil becerilerini öğretime geçişte ..

1459    |   0