Rusça'da En Çok Kullanılan 100 Kelime

Rusça'da en çok kullanılan kelimelere olan ilgi ve talebinizi dikkate alarak bu yazıyı hazırladık. Faydalı olacağını umuyoruz.  1) в                  – in, into, to  [v] ..

934    |   0  Renklerle İlgili İngilizce Deyimler

Türkçede olduğu gibi İngilizcede de renklerle ilgili birçok deyim yer almaktadır. Bu yazımızda sırasıyla siyah, beyaz, mavi, yeşil, kırmızı renkleri ile ilgili İngilizcede yer alan deyimlere birer örnek vereceğiz. (As) white as a sheet: very pale, especially f..

893    |   0  


İngiliz ve Amerikan İngilizcesi Arasındaki Farklar

Günümüzün evrensel dili olan ve tarihi çok eskiye dayanan İngilizce, her ne kadar en çok Amerika’da konuşuluyor olsa da kökeni Birleşik Krallık’a aittir. Medyada ve edebiyatta hakimiyetini sürdüren İngiliz İngilizcesi ile daha &ccedi..

15562    |   2  


Idioms About Emotions

go off the deep end: tepesinin tası atmak, küplere binmek She will go off the deep end if her husband leaves the kitchen in a mess again. go to pieces: paramparça olmak, yıkılmak Jack nearly went to pieces when his son died in a car crash. head over heels in love: sırıls..

1157    |   0  MONTHS (AYLAR)

JANUARY           (OCAK) FEBRUARY         (ŞUBAT) MARCH               (MART) APRIL                 (NİSAN) MAY                ..

2790    |   0  


GÜNLER (DAYS)

MONDAY*           (PAZARTESİ) TUESDAY           (SALI) WEDNESDAY     (ÇARŞAMBA) THURSDAY        (PERŞEMBE) FRIDAY**           (CUMA) SATURDAY     &nbs..

2735    |   0