İngilizce En Sık Kullanılan Sıfatlar Listesi

İngilizce sıfatlar isimlerin niteliklerini, durumlarını veya sayısını belirtmek için kullanılan kelimelerdir. Birini tanımlamak ve onun özelliklerinden bahsetmek için bu sıfatları kullanırız. İngilizce konuşmak için bilinmesi gereken bazı sıfatlar; Bi..

212    |   0  İngilizce Eş Anlamlı Kelimeler ve Anlamları

İngilizce eş anlamlı kelimeler tam karşılığı olan ancak farklı bir yazılışı bulunan kelimelerdir. Bu kelimeler, birbirlerinin yerine kullanılabilir ve cümlede anlam değişikliğine sebep olmaz. Eş anlamlı kelimesinin İngilizce karşılığı “synonym” kelimesidir. ..

651    |   0  


Tıp İngilizcesi Bilmeniz Gereken Kelimeler

Tıp ingilizcesi kelimeler yurtdışında bir sağlık problemiyle karşılaştığınızda size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sağlıkla ilgili İngilizce makaleler okumak, herhangi bir hastalığın tedavisini araştırmak için de İngilizce tıp kelimelerinin bilinmesi gerekir. Tıp..

262    |   0  


Take ile İlgili Phrasal Verbler

Take ile ilgili phrasal verbler İngilizcede önemli yeri olan bir konudur. İngilizcede bilinmesi gereken birçok phrasal verb bulunur ve bunların çoğu “take” fiili ile kullanılır. Düzensiz bir fiil olan take birden fazla anlama gelir. Take ile ilgili phrasa..

380    |   0  İngilizce Teknoloji Terimleri ve Anlamları

İngilizce teknoloji terimleri teknoloji temelli işlerin yaygınlaşmasıyla daha da önemli hale geldi. Temel kelime bilgisinden bile daha fazla ihtiyaç duyulan bilgisayarla ilgili İngilizce kelimeler, özellikle kariyer yapmak için bilinmesi şart. İş verenlerin şart ko..

476    |   0  


Internet Terms

Internet terms that we used in daily speech and written conversation are important to learn as we live in an era in which technology is advancing every day. This blog will be helpful especially if you are searching for similar topics about the internet. When learning English, it is recommended ..

205    |   0