Informal English Expressions IV

Hello, dear English learners and speakers! How did you wake up today? Probably, you checked your phone and said morning everyone in Turkish. As you are surrounded by Turkish everywhere, you will say talking English is not possible. So, today I will suggest you to firstly reorganize your house and th..

44    |   0  


Out İle Oluşturulan Fiil Grupları T - Z

Sevgili Educall öğrencileri ve okuyucuları, bugün sizinle hepimizin başına dert olmuş söyleceğimiz her şeyi önce Türkçe düşünüp sonra İngilizce’ye çevirme alışkanlığımızı nasıl azaltabileceğimizi konuşacağız. Öncel..

63    |   0  


Informal English Expressions III

Have you ever realized that you don’t speak English like other Greek, Italian English speakers?  You may think that your English level is very high but what about speaking? Speaking is not a programmed or controlled action like writing or reading. I remember the first days when I started ..

72    |   0  


Out İle Oluşturulan Fiil Grupları P - S

Sevgili okurlarımız, kitap okuma alışkanlığınız ne durumda? Günde en az 10 sayfa okuyabiliyor musunuz? Türkçe yaptığınız okumaların yanısıra İngilizce okumalar da yapıyor musunuz? Eğer henüz İngilizce okumaya hazır değilim diyorsanız yolunda çok ba..

74    |   0  


Out İle Oluşturulan Fiil Grupları L- O

Oxford’ un en son yayınlanan sözlüğünde alt kelime grubu hariç 273.000 temel kelime olduğunu biliyor muydunuz? Kelime sayısı bu kadar yüksek olmasına rağmen günlük konuşmalar üzerinde yapılan dil araştırmalarına göre sık kullanılan k..

94    |   0  


Out İle Oluşturulan Fiil Grupları G-K

Herkese merhaba! İngilizce çalışmaktan sıkılıp veya yorulsanız da vazgeçemiyor ve kendinizi Educall’ un Bloğunda buluyorsanız, hoş geldiniz. Dil öğrendiğiniz çoğu zaman eğlenceli kimi zaman da meşakkatli bu yolculuğunuzda molalarınıza eşlik etmeye h..

93    |   0  


Out İle Oluşturulan Fiil Grupları A-F

Herkese merhaba! Sürekli vocabulary/kelime bilgisi vurgusu yaptığımız için bu hafta yine sizinle phrasal verbs (eylem öbekleri) paylaşacağız. Phrasal verbs çalışması ve öğrenmesi zor olsa da sürekli karşımıza çıktığı ve görünü..

124    |   0  


Collocations Nedir?

         Kelime bilgisi dilin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle yeni bir dil öğrenirken kelime öğrenmeye daha çok vakit ayırırız. Blogumuzda sık sık sizinle yeni kelimeler ve kelime grupları paylaşıyoruz. Bu hafta collo..

160    |   0