Günlük Konuşma İfadeleri

Günlük hayatta sık kullandığımız pek çok ifade vardır. En çok kullandıklarımız, selamlaşma ifadeleri olsa da henüz duymadığımız pek çok ifade olabilir. Aslında hepimizin ezbere bildiği kolay gelen ifadeler selamlaşma ifadeleridir ama pek ço..

65    |   0  


Sağlık Sorunlarından Nasıl Bahsederiz?

Rahatsızlandığınızda bunu İngilizce’de nasıl dile getirebileceğinizi biliyor musunuz? Pek çok İngilizce dersinde üzerinde kolay olduğu düşünülerek durulmayan hastalıklar konusu aslında pek çok konudan daha önemlidir. Özellikle de yurtdı..

86    |   0  


Kıyafetler Hakkında Nasıl Konuşuruz?

Giydiğimiz kıyafetlerden İngilizce nasıl söz edebiliriz? Anlık bir durumdan söz ettiğimiz için ‘to be (am, is, are) + wear-ing’ yapısını kullanarak kendi giydiğimiz veya başkasının giydiği kıyafetleri anlatabiliriz. Özellikle de alışverişle aranız..

79    |   0  


İngilizce Speaking Geliştirme Yolları

Online İngilizce speaking eğitimleri, İngilizce konuşma yetisini geliştirmek isteyen kullanıcıların birinci tercihi haline geliyor. Özellikle karantinada evlerinde oturmaktan sıkılan insanlar, boş vakitlerinde kendilerini geliştirmenin yollarını arıyor. Bu anlamda çoğu ki..

76    |   0  Informal English Expressions II

Dear Educall readers, I introduced you a bunch of words last week. Do you feel like a fish out of water? There are many informal expressions in English like ‘a fish out of water’. This week, I will continue sharing more words with you. These expressions are especially important as they a..

198    |   0  


Informal English Expressions I

Hello, dear Educall students and readers! How is it going? Yes, you are right, it is not a convenient way to greet someone in this way. Maybe some readers are asking the meaning of this question. I said ‘How is it going?’ instead ‘How are you?’. However, we should know and le..

201    |   0