Neden İngilizce Öğrenemiyoruz?

İlkokuldan beri devam eden İngilizce eğitimlerine rağmen nedense İngilizce’yi bir türlü istediğimiz gibi öğrenemiyoruz. Hatta 44 ülke arasında yapılan İngilizce yeterlilik testinde Türkiye’nin 43.lük sıralaması dahi bulunuyor. Bu da durumun vaham..

133    |   0  


Conjunctions Ne İşimize Yarar?

Yazı yazarken veya konuşurken cümlelerinizi neden-sonuç, amaç veya zaman kavramıyla bağlamak isteyip nasıl bağlayacağınızı bilemiyor musunuz? Cümleleri ayrı ayrı kurmak zorunda kalıp anlatmak istediğiniz şeyi bir türlü ifade edemiyor musunuz? Bugü..

230    |   0  


Hangi Yabancı Dilleri Öğrenmeliyiz?

Dünya genelinde günlük yaşam içerisinde kullanılan çok sayıda dil bulunmaktadır. Kullanılan yabancı dillerin çokluğu sebebiyle hangi  yabancı dilleri öğrenmeliyiz sorusu sorulabilmektedir. Dünya genelinde en çok öğrenilen dille..

129    |   0  
The Way of Being a Successful Speaker

Have you ever spoiled your own presentation? Did you feel incompetent? Now, it is time to overcome those feeling with a few effective tips. How many presentations have you given so far? What did you discover during or after those presentations about your skills? Have you changed your way of presenti..

121    |   0  Present Perfect vs. Simple Past Tense

  Sevgili Educall öğrencileri ve okurları, sizlere verdiğimiz eğitim daha çok konuşma (speaking) odaklı olduğu için reading, listening, writing ve grammar kısmıyla alakalı web sitemizde size testler ve dijital materyaller sunuyoruz. Grammar kısmında testleri &c..

305    |   0