İngilizce Belirteçler (Determiners) Konu Anlatımı

İngilizce belirteçler (determiners) günlük hayatta İngilizce konuşurken ya da yazarken birçoğumuzun en çok stres yaşadığı konuların başında gelmektedir. Kullanımlarda birçoğumuz “şimdi biz bu ekleri nereye koyuyorduk” gibi gerilimli sor..

1270    |   0  


Nezaket için Would

“Would” yapısı aslında çok fazla anlam barındıran ve kapsamlı bir gramer konusudur. Bu yapı birçok anlamı kullanıldığı cümle şekline göre verebilir. Biz bugün bu anlamlardan biri olan kibarlık konusuna değineceğiz. Would ile kullandığı..

618    |   0  


İngilizce If Clauses Konu Anlatımı

If Clauses, koşullu cümlelerdir. If Clauses  yapıları içinde bir olayın gerçekleşmesi başka bir koşula bağlıdır. Sıfır, birincil, ikincil, üçüncül koşullar söz konusu olabilir. Bunların dışında imkansız ya da şu anda mevcut olmaya..

488    |   0  Adverbs : İngilizce Connecting Adverbs Konu Anlatımı

Adverbs, İngilizce zarflardır. Adverbs; Fiillerin, sıfatların ve isimlerin anlamını etkileyen (miktar, soru, durum, zaman, yer-yön), belirten türdür. Zarfların, kendine has ekleri ve yapısıyla ayırt edilmeleri oldukça basittir. İngilizce Connecting Adverbs Konu Anlat..

405    |   0  


Take a Look at Facebook

We all know that social media becomes popular each day. One of the reasons for that is the restrictions around the world. The more we are stuck at home, the more we start using social media. Therefore, in this blog, we want to offer you a good way to learn English while staying in your home safely. ..

370    |   0  


Fiilimsi Yapma Yöntemi Infinitive

Infinitive, İngilizce fiilimsi yapma yöntemlerinden biridir. Türkçede türlü şekillerle yaptığımız bir dil kuralı olan fiilimsi konusunun İngilizcede haline ayrıntılı bir şekilde bakacağız. Daha önceki yazımızda yine İngilizcede bir fiilimsi yapma..

344    |   0  


Gerund ve Infinitive Konu Anlatımı

Gerund ve Infinitive, fiilleri bağlayarak arka arkaya kullanmayı sağlayan ulaç ve mastarlardır. İngilizcede tek başına  fiil kullanımı yanı sıra fiil kullanımı bazen gerund bazen infinitive ile sağlanır. Bu kalıpları öğrenmek konuşmayı kolay kılar. Gerund infini..

1473    |   0