Reflexive and Possessive Pronouns

Reflexive Pronouns (Dönüşlülük Zamirleri)   İlk önce öğrendiğimiz nesne zamirleri ve kişi zamirleri konularını hatırlayalım.   The subject pronouns "I, we, you, he, she, it, and they" were pronouns that replaced the subject who d..

943    |   2  


Subject Pronouns vs Object Pronouns

Subject Pronouns vs Object Pronouns (Kişi Zamirleri vs Nesne Zamirleri) - Who? vs Whom? Bir cümlede ögeleri bulmak için sorular sadece yükleme sorulur. Yükleme sorulan "Kim"? sorusu bize özneyi, "Kimi?" Sorusu ise nesneyi gösterir.  ..

3939    |   0  


Valentine's Day - February 14

  Valentine’s Day - February 14   Valentine's Day is the special day celebrated in many countries on February 14 of each year. This day, which is based on the belief of the Roman Catholic Church, has emerged as a feast day in the name of a cleric named Valentine. For thi..

688    |   0  


14 Şubat Sevgililer Günü

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortay..

847    |   1  


Adverbs of Frequency (Sıklık Zarfları)

Bu yazımızda İngilizcede kullanılan sıklık zarflarından bahsedeceğiz. Olayların ne kadar sık tekrarlandıklarını belirtmek için, always: her zaman, daima usually, generally: genellikle often: sık sık, çoğu kez sometimes: ara sıra, bazen seldom: nadiren, s..

29266    |   2  


Yeni Başlayanlar için İngilizce Kitap Tavsiyeleri

Eğer İngilizce öğreniyorsanız, hem kulağınızın, hem gözünüzün alışması için kitap okumak çok önemlidir. İngilizce dilini daha kolay ve daha iyi öğrenmenize katkı sağlar, okuması çok eğlenceli ve kısa olan kitaplar;   ..

1075    |   0  


21 Aralık Kış Gündönümü

Kışın en kısa ve en karanlık günlerini yaşadığımız şu günlerde güneşe hasret kaldık. Gece ve gündüzün birbirine eşit olduğu 23 Eylül’den itibaren her geçen gün geceler daha çok uzamakta ve bunun sonucunda da gündüzl..

869    |   0  


DIY - Do It Yourself

Dilimizde “Kendin yap” anlamına gelen bir cümledir. Günümüzde bir akım haline gelmiştir. 1900’lü yılların başlarında ortaya çıkmış ve 1950’li yıllar ve sonrasında yoğun olarak takip edilmiştir. İnsanların “ben yapabilirim&..

731    |   0