International Women's Day

  Do you know the history of 8 March World Women’s Day, which was begun to be celebrated under the name of “International Women’s Day” in Turkey in 1921 for the first time, and which is defined as "International Women's Day" or "International Wo..

11895    |   0  


Kadınlar Günü'nün Hüzünlendiren Hikayesi

Türkiye’de ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” adıyla kutlanmaya başlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Kadınlar Günü” ya da “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” adıyla tanımla..

2508    |   2  


Mesleki İngilizce Derslerinin Özellikleri

İngilizce, bütün dünyada geçerliliği olan yabancı bir dildir. Günümüzde İngilizce öğrenmenin gerekliliği artık herkes tarafından bilinmektedir. Ülkemizde de iyi bir İngilizce altyapısına sahip bunun yanısıra da konuşma becerisini ilerleten..

9019    |   0  


İngilizce Aksanınızı Nasıl Geliştirirsiniz

İngilizce Aksanınızı Nasıl Geliştirirsiniz? Bir dili akıcı konuşmak ne kadar önemliyse güzel bir aksanla konuşmak da önemlidir. Örneğin; Türkçe konuşan bir yabancıyı düşünelim. Bir çırpıda yabancı olduğunu kelimeleri söyleyi..

12447    |   0  İngilizce En Çok Kullanılan Kısaltmalar

Oyunlarda ya da sosyal medyada en çok kullanılan İngilizce kısaltmaları  sizler için derledik. Artık İngilizce kısaltmalar kullanabilir, gördüğünüz kısaltmaların ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. AFK   -   away from k..

15421    |   2  


İngilizce'de En Çok Kullanılan 100 Kelime

İngilizce'deki en yaygın 100 kelimeden oluşan aşağıdaki liste İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için kaynak niteliğinde kullanılabilir. Bu kelimeler en sık karşılaşılacak kelimeler olduğundan bu kelimeleri sadece bildiğinizden ve nasıl telaffuz edileceklerinden..

142815    |   19  


Hayvanlarla İlgili İngilizce Deyimler

Türkçe’de olduğu gibi İngilizce’de de hayvanlarla ilgili birçok deyim yer almakta. Hatta bazıları Türkçedeki deyimlere oldukça benzemekte. Sizin için bu deyimlerden ilginç olan 5 tanesini resimli örnekler ile derledik. 1- Bu..

7750    |   0