İngilizce Evin Bölümlerini Tanıtma

İngilizce evin bölümlerini tanıtma için evin bölümlerinin İngilizce karşılıklarının iyi bilinmesi gerekir. Bu bölümler anlatıldıktan sonra ev eşyaları da detaylı olarak anlatılabilir. Ev tanıtımı yapılırken en çok ihtiyaç duyulan ..

7162    |   0  


İngilizce Eş Anlamlı Kelimeler ve Anlamları

İngilizce eş anlamlı kelimeler tam karşılığı olan ancak farklı bir yazılışı bulunan kelimelerdir. Bu kelimeler, birbirlerinin yerine kullanılabilir ve cümlede anlam değişikliğine sebep olmaz. Eş anlamlı kelimesinin İngilizce karşılığı “synonym” kelimesidir. ..

3302    |   0  


İngilizce Doğum Günü Mesajları ve Anlamları

İngilizce doğum günü mesajları doğum günlerinde fiziksel olarak yanında olamadığımız sevdiklerimize gönderdiğimiz güzel sözlerdir. Ancak bu İngilizce doğum günü mesajları Türkçe veya İngilizce olarak bulmak bazen kolay olmayabilir. Ev..

30608    |   0  


İngilizce C1 C2 Konuları Neler?

İngilizce C1 C2 konuları İngilizcede en üst seviyeler olan C1 ve C2 seviyelerindeki kişilerin bildiği konulardır. C2 seviyesi en yüksek İngilizce seviyesidir. İleri düzey İngilizcenin başlangıç noktası ise C1 seviyesidir. Upper-intermediate yani C1 seviyesinin sına..

7315    |   0  


Future Perfect Continuous Tense Türkçe Konu Anlatımı

Future perfect continuous tense İngilizcede gelecek zaman çeşitlerinden biri olup gelecekteki bir işin ne kadar süredir yapılıyor olacağı bilgisini verir. Burada önemli olan yapılan iş değil, yapılacağı süredir. Türkçedeki karşılığı ise “şu ..

1275    |   0  


Enviroment ile İlgili Cümleler ve Türkçeleri

Environment ile ilgili cümleler çevreyle ilgili cümlelerdir. Yeşile karşı verilen mücadeleyi kitlesel hale getiren bu cümleler için bazı kelimelerin bilinmesi gerekir. Çevre ile ilgili bilinmesi gereken önemli kelimeler şu şekilde sıralanabil..

8499    |   0  


Tıp İngilizcesi Bilmeniz Gereken Kelimeler

Tıp ingilizcesi kelimeler yurtdışında bir sağlık problemiyle karşılaştığınızda size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sağlıkla ilgili İngilizce makaleler okumak, herhangi bir hastalığın tedavisini araştırmak için de İngilizce tıp kelimelerinin bilinmesi gerekir. Tıp..

1214    |   0