Tag Questions (Değil mi?)

Tag questions diğer adıyla ‘değil mi’ soruları, İngilizce’de bir cümleyle başlayıp sonrasında kısa bir soru yapısıyla devam eden özel bir cümle grubudur. Bu tarz soruları karşımızdaki kişiden onay almak istediğimizde sorarız. Örneğin, ‘Y..

295    |   0  
Health & Sickness Idioms & Expressions

Have you ever heard the phrase 'sick as a dog'? Even if you haven't heard it, it is commonly used by English speakers to tell that one is very sick. There are a lot of phrases, idioms to express one's sickness or health. In today's blog, we will check these idioms. It is better t..

202    |   0  


Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmek hem gerekli hem de çok kolay olmayan bir iştir. Özellikle daha önce yeterli bir eğitim almadıysanız bu durumda İngilizceyi sıfırdan öğrenmeniz gerekir. Sıfırdan İngilizce öğrenmek gibi bir isteğiniz varsa ihtiyacınız olan en ön..

392    |   0  


Huzur Verici İngilizce Ninni Sözleri ve Anlamları

İngilizce ninniler, İngilizcenin oldukça zengin bir kültür ögesini oluşturur. Miniklerin kulaklarına okunan bu İngilizce ninniler, sözleri ve ezgileri itibariyle bebeği rahatlatma ve sakinleştirme etkisine sahiptir. Dünyadaki her kültürde bulunduğu g..

255    |   0  


Pronouns (Zamirler)

Zamirler ismin yerini tutan kelimelerdir. Özel isimler (Ali, Micheal gibi) veya cins isimler (köpek, gül, arabaları gibi) yerine kullandığımız kelimelerdir. Cümle içindeki görevi kimi zaman nesne kimi zaman özne olsa da zamirlerin temel görevi kend..

372    |   0