İngilizce Konuşulan Ülkeler

İngilizce Konuşulan Ülkeler Dünyanın en çok konuşulan dili her ne kadar Çince olsa da farklı kıtalarda konuşulma oranına baktığımızda en yaygın dil İngilizcedir. Bu da bize İngilizcenin dünya çağında ne kadar geçerli ve İngilizce konuş..

627    |   0  


How do we improve our listening skills?

Understanding English is sometimes harder than speaking English. Below are some of the tips that you can use to improve your listening skills:   1. Listen to podcasts: Listening to podcast both informs you and helps you with pronunciation. And thus, if you listen a podcast, it can help yo..

593    |   0  


Öğretmenler Günü

Öğretmenler günü dünyanın birçok ülkesinde farklı tarihlerde kutlanır ve belirli bazı ülkelerde resmi tatil olarak kabul edilir. 5 Ekim 1994’te yılında Paris’te düzenlenen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetle..

550    |   0  


İngilizce İş Görüşmesine Hazırlanmak

İş görüşmeleri ne kadar stresli olsa da, ingilizce iş görüşmesi yapılacağı zaman, daha da stresli olunabiliyor. İngilizce iş görüşmesine hazırlanırken, bir kaç noktaya dikkat ederseniz, en azından daha az stresli olursunuz. 1. CV’nizde doğ..

548    |   0  


Stan Lee - Stanley Martin Lieber

He was an American comics writer, publisher, editor and also a presenter.  He created world famous characters such as Spider Man, Fantastic Four, X-Man, Iron Man, Daredevil and Hulk. He was born in December 1922 and died in November 2018. Even if he was at the age of 95, his death made sad and ..

795    |   0  


Dünyanın En İyi İngilizce Konuşulan Ülkeleri

Dünyada birçok ülkenin ana dili İngilizce olmamasına rağmen bu ülkelerin bir kısmında İngilizcenin geçerliliği çok yüksektir. Yani bu tür ülkelere turist olarak tatile gittiğimiz zaman eğer İngilizce konuşabiliyorsak günlük haya..

3636    |   0  


Disleksi

Disleksi ile ilgili ilk tanı 1890lı yıllarda İngiliz doktor W. Pringle Morgan tarafından konulmuş ve British Medical Journal’da yayımlanmıştır. Disleksi sıkça rastlanan özel bir öğrenme bozukluğudur. Bireyin normal ya da üstün zekalı olmasına rağme..

495    |   0