İngilizce Edatlar (Prepositions) ve Kullanım Örnekleri

İngilizce edatlar ve edatlar, dilde sözcüklerin sonuna getirilen ve o kelimelere yön, yer ve zaman gibi anlamlar kazandırır. İngilizcede de edatlardan sıklıkla yararlanılır. Bu nedenle İngilizce edat kullanımına özen gösteren birisi İngilizce konuşma ve yazmada ..

2299    |   0  


İngilizcede Fiilimsi Yapmanın Bir Yolu “Gerund”

Gerund konusuna girmeden önce başlığımızdan da anlayacağınız gibi fiilimsi nedir onu hatırlamalıyız. Türkçede fiilimsi aslında fiil olan ama ek alarak isim gibi davranan yapılara denir. Türkçede fiilimsi yapmanın üç yolu vardır. Biz bunları İ..

1129    |   0  
Storytelling YouTube Channels

Who doesn’t like a good story, right? Stories are one of the deeply rooted traditions of humankind. Everyone from every age enjoys listening to stories and gets lost in different lives and adventures. They also connect people and make us empathize with each other. That..

456    |   0  


İngilizcede Ain't Nasıl Kullanılır?

Günümüzde sosyal medya sayesinde yeni kelimeler ve gramerler ortaya çıkabiliyor. Diller artık internet dili ve günlük dil olmak üzere farklılık gösteriyor. Bugünkü blog konumuzda giderek internette yaygınlaşan ve samimi ortamlarda kullanılan..

1235    |   0  


İngilizce Zamirler (Pronouns) Türkçe Konu Anlatımı

İngilizce zamirler konusunun bu kadar kolay olduğu düşüncesinin sebebi, İngilizcede yer alan zamirlerin kullanım alanı olarak Türkçedeki zamirlere oldukça benzemesidir. Bugünkü yazımızda, İngilizcenin en kolay addedilen ve çoğunlukla ilk anlat..

2074    |   0