Turizmde Kullanılan İngilizce Kelimeler

Turizm İngilizcesi, özellikle turizm otelcilik okuyan veya turizm alanında çalışan insanların mutlaka bilmesi gereken bir İngilizce türüdür. Türkiye her yıl milyonlarca yabancı turiste ev sahipliği yaptığından, turizm İngilizcesi ülkemizde büy&u..

6124    |   0  


İngilizce Mülakat Soruları-Cevapları

İngilizce mülakat yapmadan önce kalabalığın arasından sıyrılan bir özgeçmiş hazırladıktan sonra, mülakatınız için hazırlanmanın zamanı geldi. Mülakat süreci, bir iş bulmanın en korkutucu kısmı olabilir, ancak bu süreçte kişi..

2191    |   0  


Weekly News

   USD    July 05, 2021      July 12, 2021    Change    8,6650 TL    8,6319 TL    - %0,38   ..

399    |   0  


İngilizce The ve A/An Kullanımı

The, a/an gibi çeşitli durumlarda kelimelerin başlarına gelen kelime ve harfler “artikel” olarak adlandırılır. Artikeller, Türkçe ve İngilizceyi biribirinden ayıran temel farklardan birisidir. Çünkü İngilizcede bol bol kullanılan artikellere,..

1773    |   0  


C ile Başlayan 11 Phrasal Verb

Phrasal verb, İngilizcede bir araya gelerek, yepyeni bir fiil anlamına sahip olan kelime öbeklerine verilen isimdir. Bu kelime öbekleri, biribirinden farklı iki ya da daha fazla sözcüğün yan yana gelerek, farklı bir eylemi ifade eden bir kalıp oluşturması ile oluşur..

511    |   0  


Get Phrasal Verbs - Türkçe Konu Anlatımı

Get phrasal verbs, İngilizcede get fiili ile oluşturulan ve bu kelimeyle kullanılan birleşik fiillerdir. Bir araya gelen bu fiiller ve edatlar kendi anlamlarından bağımsız çeşitli anlamlar meydana getirmektedir. Get phrasal verbs günlük konuşma dilinde sık sık kullanılm..

1456    |   0  


Sağlık Hakkında Deyimler Ve Anlamları

Bir dildeki deyimleri öğrenmek günlük hayattaki konuşmaları anlamaya çok yardımcı olabilir. Yaygın kullanılan deyimleri günlük hayatta cümlelerinize dahil etmekse konuşma konusunda kendinizi daha iyi ve güzel bir şekilde ifade etmenizi sağlar. Bu y..

451    |   0