Nowruz

What is Nowruz? Nowruz Feast or shortly Nowruz; are celebrated by Afghans, Anatolian Turks, Albanians, Azeris, Persians, Georgians, Karakalpaks, Kazakhs, Kirghiz, Kurds, Uighurs, Uzbeks, Tajiks, Turkmens and Zazas and it is the traditional new year or the awakening of nature and spring feast. ..

338    |   0  


İngilizce’deki “s” Ekinin Kullanımı

İngilizce’deki “s” Ekinin Kullanımı Bu yazımızda önce düzenli ve düzensiz isimlerden ve nasıl çoğul yapıldıklarından, daha sonra da sahipli bildiren “s” ekinin kullanımından bahsedeceğiz.   ÇOĞUL EKİ OLAN “..

371    |   0  


Nevruz

Nevruz Nedir? Nevruz Bayramı ya da kısaca Nevruz; Afganlar, Anadolu Türkleri, Arnavutlar, Azeriler, Farslar, Gürcüler, Karakalpaklar, Kazaklar, Kırgızlar, Kürtler, Uygurlar, Özbekler, Tacikler, Türkmenler ve Zazalar tarafından kutlanan geleneksel yeni yıl ya da..

319    |   0  


Have - Have Got

Have – Has Have kullanımı çok kolay olan, iyelik belirten bir düzensiz fiildir. Geniş zamanda çoğul ve tekil özneye göre değişen have/has, geçmiş zamanda “had” halini alır. Sıfat-fiil hali de aynı şekilde had olarak kalır. Have,..

260    |   0  


İngilizce’de Kısa Cevaplar

Kısa cevapların kullanımı İngilizce’de bize yöneltilen sorulara evet ya da hayır şeklinde karşılık vermek ya da bir ifadeye katıldığımızı belirtmek için kısa cevap cümleleri kullanırız. X: Is it good?               &n..

433    |   2  Reflexive and Possessive Pronouns

Reflexive Pronouns (Dönüşlülük Zamirleri)   İlk önce öğrendiğimiz nesne zamirleri ve kişi zamirleri konularını hatırlayalım.   The subject pronouns "I, we, you, he, she, it, and they" were pronouns that replaced the subject who d..

339    |   2  


Subject Pronouns vs Object Pronouns

Subject Pronouns vs Object Pronouns (Kişi Zamirleri vs Nesne Zamirleri) - Who? vs Whom? Bir cümlede ögeleri bulmak için sorular sadece yükleme sorulur. Yükleme sorulan "Kim"? sorusu bize özneyi, "Kimi?" Sorusu ise nesneyi gösterir.  ..

304    |   0