İngilizce Düşünmek İçin Faydalı Tavsiyeler

İngilizce düşünmek, İngilizce öğrenmek isteyenlerin en zorlandığı konuların başında geliyor. İngilizce öğrenmeye başlayan herkes yakın çevresinden "İngilizce düşünmeye başlamalısın" şeklinde öneriler alır. Fakat nasıl olacağ..

888    |   0  


Best Tips For Clear and Effective Writing of Essays

Whether you are a high school or university student, you will face some writing tasks and you might need some help about it, so here is your salvation guide. Remember that your essay is a response to a suggested idea. No matter what you are writing about your argument should be clear, coherent, well..

640    |   0  


What Makes A Good Teacher?

1-Always focus on the positive aspects of your classroom. Every class has something that is positive to appreciate. Every class has at least one student who appreciates who you are, wants you to teach them, will do his/her best to learn and wants to respect you. 2-Give positive reinforcement to w..

986    |   0  


Essay Nedir? Nasıl Yazılır?

Essay yazma, özellikle İngilizce hazırlık okuyan veya çeşitli dil sınavlarına girecek olan öğrencilerin çok sık karşılaşacağı İngilizce becerilerinden birisidir. İngilizce essay yazma, genellikle öğrencilerin öğrenme süreçlerinde en &cce..

749    |   0  


Telaffuzunuzu Nasıl Geliştirebilirsiniz?

İngilizce öğrenirken en çok zorlandığınız kısım neresi? Çoğumuzun cevabı genelde okuyorum, pek çok yazıyı anlıyorum ama konuşurken çok zorlanıyorumdur. İngilizce konuşma konusunda iyi olamamamızın arkasında yetersiz eğitim, yanlış çalı..

717    |   0  


Why are we shy about speaking English?

    If you go and ask in the streets, everyone will say that they know English. But when asked to speak, they cower. Why?  They are afraid that they will make a mistake. They are shy because they think that making those mistakes will embarrass them. They think their pron..

2186    |   0  


İngilizce'de En Çok Kullanılan 100 Kelime

İngilizce'deki en yaygın 100 kelimeden oluşan aşağıdaki liste İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için kaynak niteliğinde kullanılabilir. Bu kelimeler en sık karşılaşılacak kelimeler olduğundan bu kelimeleri sadece bildiğinizden ve nasıl telaffuz edileceklerinden..

546968    |   29