Yetenekler için Be able to

Yetenekler için be able to kullanmaya ne dersiniz? İngilizce öğrenmeye başlarken öğrenilen ilk kalıplardan biri de yetenekler hakkında konuşurken kullanılan “can/can’t” yapısıdır. Kullanımı kolay olan bu gramer yetenekler ve kabiliyetler hakkında konu..

847    |   0  


İngilizce The ve A/An Kullanımı

The, a/an gibi çeşitli durumlarda kelimelerin başlarına gelen kelime ve harfler “artikel” olarak adlandırılır. Artikeller, Türkçe ve İngilizceyi biribirinden ayıran temel farklardan birisidir. Çünkü İngilizcede bol bol kullanılan artikellere,..

1571    |   0  


Get Phrasal Verbs - Türkçe Konu Anlatımı

Get phrasal verbs, İngilizcede get fiili ile oluşturulan ve bu kelimeyle kullanılan birleşik fiillerdir. Bir araya gelen bu fiiller ve edatlar kendi anlamlarından bağımsız çeşitli anlamlar meydana getirmektedir. Get phrasal verbs günlük konuşma dilinde sık sık kullanılm..

1297    |   0  


Must/ Mustn't Kullanmı

Bu bloğumuzda “must” ve “mustn’t” gramer yapısının birçok yönüne bakarak bu tarz durumların yaşanmamasını amaçlayacağız. Başka bir dil öğrenirken çoğumuza en zor gelen şey öğrediğimiz bir kelimenin ..

711    |   0  


İngilizcede Would Kullanımı

Would, İngilizce dilbilgisi konuları içinde çeşitli kullanım alanlarına sahip olarak konuşmayı kolaylaştırır. Aşağıda would konu anlatımı ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. İngilizce hakkında merak edilen diğer konular için son paragraftaki lin..

4219    |   0  


Can ve Can’t Yapısının Kullanım Alanları

Can ve Can’t yapılarına hepimizin günlük kullanımdan bir noktaya kadar aşina olduğumuza eminim. Bu yapıları görür görmez aklımıza gelen ilk durum yeteneklerden ve yapabildiğimiz işlerden bahsederken kullanıldığı halidir. Can grameri yapabildiğimiz yeten..

467    |   0  


There is/There are Türkçe Konu anlatımı

There is / there are İngilizce günlük konuşma ve yazı dilinde oldukça sık kullanılmaktadır. There is Türkçe Konu Anlatım There is / there are Türkçe karşılığı tekil bir nesne için “var” ve “bulunmaktadır” şek..

968    |   0  


İngilizce’de “The, A, An”

Bugün bloğumuzda bahsedeceğimiz konu aslında dilimizde olmayan bir gramer kuralı olduğu için öğrencilerin İngilizce öğrenirken başlangıçta kullanmayı unuttukları yapılardır. Ama aslında en çok kullanılan ve dil bilginizi en çok gösteren..

475    |   0