Film ve Şarkılarla İngilizce Konuşma Pratiği

Pek çok insanın İngilizce ya  da herhangi bir yabancı dil ile ilgili en büyük problemi "anlıyorum; ama konuşammıyorum" sorunu. Bu sorunun en büyük nedeni ise hiç şüphesiz pratik yapmamak. Peki kendi kendinize İngilizce pratiğinizi gel..

5907    |   1  


Colourful idioms :)

Rose – tinted glass (idiom) if someone looks at something through rose-tinted glasses, they see only the pleasant parts of it She has always looked at life through rose-tinted glasses. Give somebody/ something the green light (idiom) to give permission for someone to do something or for som..

3298    |   0  


-ED ve -ING Ekleri ile Biten Sıfatlar

Bildiğimiz üzere İngilizce’de –ed ve –ing son ekleri biten bir çok kelime var. Bu ekler yalnızca zamanlarda fiillerin sonuna gelmekle kalmaz; aynı zamanda sonuna eklendiği fiilleri sıfat haline de getirir. –ed ve –ing ile biten kelimelerin sıfat ya da..

34413    |   0  


a/an/the Kullanımı

Bu dersimizde Türkçe’de yer almayan ancak İngilizce’de bulunan article kavramını işleyeceğiz. İngilizce’de isimleri cümle içinde kullanırken onları genelleştiren ya da özelleştiren bazı tanımlayıcılara ihtiyaç duyarız. İngilizce&r..

8848    |   0  
“Have” Fiilinin Kullanım Alanları

İngilizce’de çok sık kullanılan, cümle içerisinde hem yardımcı fiil hem de esas fiil olarak kullanılan, kullanıldığı cümleye göre farklı anlamlara gelen fiillerden birisi ‘have’dir. Bu yazımızda ‘have’ fiilinin kullanım alan..

36484    |   8  


Mesleki İngilizce Kurslarının Farkı Nedir?

Mesleki İngilizce kursları kişilerin uzmanlıklarına göre hazırlanmış özel programlardır. Mesleki İngilizce eğitimleri bireysel olabileceği gibi kurumsal olarak da planlanabilir. Günümüzde hemen her alanda içinde bulunulan sektörün terminolojisini..

7134    |   0