WH- İle Başlayan Soru Kelimeleri Nelerdir?

İngilizce’ de pek çok soru tipi vardır fakat bunlardan en yaygın kullanılanları Yes/No (Evet/Hayır) soruları dediğimiz sorular ve Wh- ile oluşturulan sorulardır. Özellikle Wh- sorularına hakim olmak ve rahatlıkla kullanabilmek İngilizce’ yi öğrenmede ö..

1090    |   0  


İngilizce Aksan Farklılıkları

İngilizce aksan farklılıkları neden var? İngilizce, dünya üzerinde en çok konuşulmakta olan dil unvanını elinde bulundurmaktadır. Dünya’nın yedi kıtasının yedisinde de gerek ana dil olarak gerekse de ikinci yabancı dil olarak İngilizce konuşulmaktadı..

848    |   0  İngilizce Duygular ve Hisler Nasıl İfade Edilir?

İngilizce duygular ve hisler, dili öğrenmek ya da aktif bir şekilde kullanmak isteyenlerin bilmesi gereken kalıplar arasında yer alıyor. Dünya genelinde yaygın bir kullanıma sahip olan İngilizce dili, duygu ve hislerini İngilizce ifade etmeyi öğrenmek isteyenler i&cced..

1188    |   0  


Popular Phrasal Verbs

Do you expect to learn a new word when you hear it once or twice? When you couldn’t remember a word after hearing it just for once, does it disappoint you? Every learner goes through this process with the expectation of learning everything quickly. On the one hand, learning happens through rep..

535    |   0  


Alışverişte Çok Para Harcamayı Nasıl Anlatırız?

Alışveriş sevenler ve alışverişten nefret edenler, peki ya siz hangi gruptansınız? Alışverişte stress attığına inanlar ve alışveriş yaparken yorulup, sayısız kıyafet denemekten strese girenler olarak ikiye ayrılıyoruz. Alışveriş sevmeyenler kimi zaman sevdiklerinin ço..

367    |   0  


İNGİLİZCE GÜNLER VE OKUNUŞLARI

İngilizce günler ve okunuşları kullandığımız online araçlarda sıkça karşılaştığımız konulardan biridir. İngilizce en çok kullanılan diller arasında yerini korumaktadır. Özellikle internetin gücünü daha çok hissettiğimiz bu y&uu..

1065    |   0