WILLIAM SHAKESPEARE KİMDİR?

İngiliz Edebiyatının en ünlü isimlerinden ve İngilizceye pek çok kelime kazandırmış olan William Shakespeare bir şair, oyun yazarı ve aktördü. 1564 yılında Stratford-upon-Avon’ da doğdu. Rönesans Dönemi olarak da bilinen tiyatronun Elizabeth ve ..

541    |   0  ADJECTIVES DESCRIBING PERSONALITY A-F

What word comes to your mind when you hear the word ‘adjective’? There are thousands of words and hundreds of adjectives in a dictionary. Well, what is an adjective and why do we use adjectives? An adjective is a word that describes a noun, person, object, or a pronoun like beautiful, go..

701    |   0  


İNGİLİZ TARİHİNİN EN ÖNEMLİ 10 OLAYI II

Dünya’nın pek çok ülkesini kolonizasyonla ve yaptığı ticaretlerle etkileyen İngiltere, Sanayi Devrimi, Reform gibi devrimlerle de Dünya tarihini ve insanlığın gelişimini etkileyecek köklü değişikliklere ev sahipliği yapmıştır. Bugün İngilter..

322    |   0  10 UNCOMMON ENGLISH WORDS

How many English words do you know? If you think you know many words, we suggest you check the words below. Probably, you haven`t encountered many of them. You may have seen some but you may not know how to use them. You may use English every day but did you realize you use a lot of words repeatedly..

473    |   0  


İNGİLİZ TARİHİNİN EN ÖNEMLİ 10 OLAYI I

İngilizce öğrenirken ülkenin tarihiyle alakalı çok da bir bilginiz yoksa veya bu konu pek ilginizi çekmememişse sizin için ülkenin tarihindeki en önemli 10 olayı derledik. Bugün 4 farklı ülkeden (İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İ..

627    |   0