Out İle Oluşturulan Fiil Grupları P - S

Sevgili okurlarımız, kitap okuma alışkanlığınız ne durumda? Günde en az 10 sayfa okuyabiliyor musunuz? Türkçe yaptığınız okumaların yanısıra İngilizce okumalar da yapıyor musunuz? Eğer henüz İngilizce okumaya hazır değilim diyorsanız yolunda çok ba..

343    |   0  Eğlenerek İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Eğlenerek İngilizce öğrenmek için tercih edilen farklı yöntemler de öğrenme sürecini yakından etkiliyor. İngilizce öğrenme yöntemleri arasında kalıcı olanları ise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Eğlenerek İngilizce &o..

689    |   0  


Informal English Expressions II

Dear Educall readers, I introduced you a bunch of words last week. Do you feel like a fish out of water? There are many informal expressions in English like ‘a fish out of water’. This week, I will continue sharing more words with you. These expressions are especially important as they a..

432    |   0  


Out İle Oluşturulan Fiil Grupları L- O

Oxford’ un en son yayınlanan sözlüğünde alt kelime grubu hariç 273.000 temel kelime olduğunu biliyor muydunuz? Kelime sayısı bu kadar yüksek olmasına rağmen günlük konuşmalar üzerinde yapılan dil araştırmalarına göre sık kullanılan k..

367    |   0  


TOEFL Nedir? TOEFL’dan Yüksek Puan Nasıl Alınır?

Toefl sınavı dünya genelinde İngilizce dil yeterliliğini ortaya koyan en prestijli dil sınavıdır. Yurt dışında eğitim almak ya da kariyerine yurt dışında devam etmek isteyenler tarafından Toefl nedir sorusu merak edilmektedir. Toefl puanı Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada g..

612    |   0  İŞ İNGİLİZCESİ VE EDUCALL

İş İngilizcesi denilince sanki farklı bir dil gibi görünse de aynı dilin mesleki terimler ve kısaltmalarını kapsamaktadır. Dünyada en çok kullanılan ve hemen her ülkede işlerinizi rahatlıkla halledebileceğiniz bir dildir İngilizce. Bu sebeple mesleki İn..

502    |   0