23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedir ve Neden Kutlanır? Hiç bir ülkede çocuklara hediye edilen bir çocuk bayramı yoktur! Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, bu ayrıcalığı Türk çocuklarına vererek, 23 Nisan 1927 yılından ..

2726    |   0  


Devrim Niteliğinde Teknoloji: Yapay Zeka

Bu yazımızda, 21. Yüzyılın dünyasına adını altın harflerle yazdırarak insanların hayatına doğrudan etki etmeye başlayan yapay zekanın ne olduğundan, çalışma sisteminden, neden devrimsel nitelikte bir teknoloji olduğundan, hayatımıza ne ölçüde etk..

1578    |   0  


Akıllı Şehirler

Hayatlarımızı daha da kolay bir hale getirmek, doğaya ve çevreye zararı minimuma indirmek için ortaya çıkarılan ve günlük yaşantılarımıza direk olarak olumlu etkiler sağlayan akıllı şehirler son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz terimler ..

1159    |   0  


Rusça'da En Çok Kullanılan 100 Kelime

Rusça'da en çok kullanılan kelimelere olan ilgi ve talebinizi dikkate alarak bu yazıyı hazırladık. Faydalı olacağını umuyoruz.  1) в                  – in, into, to  [v] ..

18547    |   0  


İngilizce Konuşmak, Eğitim Teknolojileriyle Mümkün!

İngilizce konuşmak her alanda her aşamada sizleri İngilizce konuşamayan ve anlayamayan kişilerden bir adım öne çıkaracaktır. Ulusal dil olarak kabul görmüş olan İngilizceyi, kavramanız ve konuşmanız için aslında yapacaklarınız çok kolay! Nerede ol..

1261    |   0  


Nowruz

What is Nowruz? Nowruz Feast or shortly Nowruz; are celebrated by Afghans, Anatolian Turks, Albanians, Azeris, Persians, Georgians, Karakalpaks, Kazakhs, Kirghiz, Kurds, Uighurs, Uzbeks, Tajiks, Turkmens and Zazas and it is the traditional new year or the awakening of nature and spring feast. ..

1550    |   0  


İngilizce’deki “s” Ekinin Kullanımı

İngilizce’deki “s” Ekinin Kullanımı Bu yazımızda önce düzenli ve düzensiz isimlerden ve nasıl çoğul yapıldıklarından, daha sonra da sahipli bildiren “s” ekinin kullanımından bahsedeceğiz.   ÇOĞUL EKİ OLAN “..

27015    |   0  


Nevruz

Nevruz Nedir? Nevruz Bayramı ya da kısaca Nevruz; Afganlar, Anadolu Türkleri, Arnavutlar, Azeriler, Farslar, Gürcüler, Karakalpaklar, Kazaklar, Kırgızlar, Kürtler, Uygurlar, Özbekler, Tacikler, Türkmenler ve Zazalar tarafından kutlanan geleneksel yeni yıl ya da..

1066    |   0