İngilizcede Hayvan İsimleri ve Okunuşları

İngilizce hayvan isimleri ve hayvanlarla ilgili terimler, İngilizce kelime bilgisinin çok önemli ve büyük bir kısmını oluşturur. Aynı zamanda İngilizce hayvanlar okunuş ve yazılışı gerek İngilizce speaking gerekse de İngilizce writing gibi konularda öğrenci..

1239    |   0  


Which TV Series Should You Watch to Learn English?

Watching shows and series is an important part of learning English because you may not be exposed to the street language or a family language in a classroom. You may learn the social norms and how to speak appropriately in different situations by watching TV series. They are a great tool for learnin..

695    |   0  


WH- İle Başlayan Soru Kelimeleri Nelerdir?

İngilizce’ de pek çok soru tipi vardır fakat bunlardan en yaygın kullanılanları Yes/No (Evet/Hayır) soruları dediğimiz sorular ve Wh- ile oluşturulan sorulardır. Özellikle Wh- sorularına hakim olmak ve rahatlıkla kullanabilmek İngilizce’ yi öğrenmede ö..

1957    |   0  


İngilizce Aksan Farklılıkları

İngilizce aksan farklılıkları neden var? İngilizce, dünya üzerinde en çok konuşulmakta olan dil unvanını elinde bulundurmaktadır. Dünya’nın yedi kıtasının yedisinde de gerek ana dil olarak gerekse de ikinci yabancı dil olarak İngilizce konuşulmaktadı..

1392    |   0  İngilizce Duygular ve Hisler Nasıl İfade Edilir?

İngilizce duygular ve hisler, dili öğrenmek ya da aktif bir şekilde kullanmak isteyenlerin bilmesi gereken kalıplar arasında yer alıyor. Dünya genelinde yaygın bir kullanıma sahip olan İngilizce dili, duygu ve hislerini İngilizce ifade etmeyi öğrenmek isteyenler i&cced..

2621    |   0  


Popular Phrasal Verbs

Do you expect to learn a new word when you hear it once or twice? When you couldn’t remember a word after hearing it just for once, does it disappoint you? Every learner goes through this process with the expectation of learning everything quickly. On the one hand, learning happens through rep..

804    |   0  


Alışverişte Çok Para Harcamayı Nasıl Anlatırız?

Alışveriş sevenler ve alışverişten nefret edenler, peki ya siz hangi gruptansınız? Alışverişte stress attığına inanlar ve alışveriş yaparken yorulup, sayısız kıyafet denemekten strese girenler olarak ikiye ayrılıyoruz. Alışveriş sevmeyenler kimi zaman sevdiklerinin ço..

489    |   0