Fiilimsi Yapma Yöntemi Infinitive

Türkçe de türlü şekillerle yaptığımız bir dil kuralı olan fiilimsi konusunun İngilizcede Infinitive haline ayrıntılı bir şekilde bakacağız. Daha önceki yazımızda yine İngilizcede bir fiilimsi yapma yöntemi olan Gerund konusunu işlemiştik. Bu blog yaz..

181    |   0  


Gerund ve Infinitive Konu Anlatımı

Gerund ve Infinitive, fiilleri bağlayarak arka arkaya kullanmayı sağlayan ulaç ve mastarlardır. İngilizcede tek başına  fiil kullanımı yanı sıra fiil kullanımı bazen gerund bazen infinitive ile sağlanır. Bu kalıpları öğrenmek konuşmayı kolay kılar. Gerund infini..

524    |   0  


İngilizce Edatlar (Prepositions) ve Kullanım Örnekleri

Edatlar, dilde sözcüklerin sonuna getirilen ve o kelimelere yön, yer ve zaman gibi anlamlar kazandırır. İngilizcede de edatlardan sıklıkla yararlanılır. Bu nedenle İngilizce edat kullanımına özen gösteren birisi İngilizce konuşma ve yazmada çok daha iyi bi..

422    |   0  


İngilizcede Fiilimsi Yapmanın Bir Yolu “Gerund”

Gerund konusuna girmeden önce başlığımızdan da anlayacağınız gibi fiilimsi nedir onu hatırlamalıyız. Türkçede fiilimsi aslında fiil olan ama ek alarak isim gibi davranan yapılara denir. Türkçede fiilimsi yapmanın üç yolu vardır. Biz bunları İ..

477    |   0  İngilizce Zamirler (Pronouns) Türkçe Konu Anlatımı

Merhabalar! Bugünkü yazımızda, İngilizcenin en kolay addedilen ve çoğunlukla ilk anlatılan konusu İngilizce zamirler işleyeceğiz. İngilizce zamirler konusunun bu kadar kolay olduğu düşüncesinin sebebi, İngilizcede yer alan zamirlerin kullanım alanı olarak T&u..

223    |   0  


Future Perfect Continuous Tense Konu Anlatımı

Ne yaparsanız yapın Future Perfect Continuous konusunu anlayamıyor, bir türlü kafanızda halledemiyor musunuz? O halde bu seferki konu anlatımı yazımız tam da size göre. Çünkü bu konu anlatımı yazımızda sizleri gereksiz detaylarla ve anlaşılmaz teknik bil..

229    |   0  


Past Continuous Tense Kullanımı ve Örnekleri

Past Continuous Tense Kullanımı ve Örnekleri Bugün hepimizin aşina olduğu ama tam olarak nasıl kullanıldığından emin olamadığımız bir konu olan Past Continuous Tense'i hep beraber tekrar edeceğiz. Zamanlar arasında gerçekten yaygın olan bir zamandır. Türk..

446    |   0