İngiliz ve Amerikan İngilizcesi Arasındaki Farklar

Günümüzün evrensel dili olan ve tarihi çok eskiye dayanan İngilizce, her ne kadar en çok Amerika’da konuşuluyor olsa da kökeni Birleşik Krallık’a aittir. Medyada ve edebiyatta hakimiyetini sürdüren İngiliz İngilizcesi ile daha &ccedi..

17324    |   2  


Seymen Koleji Educall'u Anlatıyor

Geçtiğimiz dönem misafir öğrencimiz olarak sistemimizi tanımak için bize öğrencilerini yönlendiren Seymen Koleji yöneticileri ve velilerinden aldığımız olumlu tepkiler, Educall olarak ne kadar doğru ve ihtiyaç duyulan bir alanda hizmet verdiğim..

3518    |   0  


Doğru İngilizce Kelime Öğrenme Yöntemi

İngilizce öğrenirken en çok zorlandığımız şeylerden birisi de kelime öğrenmektir. Hele ki öğrendiğimiz kelimeleri hatırlayamamak özellikle konuşurken bize sık sık “Bu kelimenin İngilizcesi neydi yaa, biliyordum unuttum” dedirtir. Elbette İngiliz..

2650    |   0  Can/Be Able To

“Can” kullanarak beceri ve yeteneklerimizi ifade edebiliriz. “Be able to” kullanarak da beceri ve yeteneklerimizi ifade edebiliriz. Peki “Can” kullanmak varken neden “Be able to” kullanalım? Bu yazımızda bu iki yapının arasındaki farkları incele..

19460    |   2  


En İyi İngilizce Pratik Sistemi

Yabancı bir dili öğrenmenin en iyi yolu konuşma pratiği yapmaktır. Çünkü her şeyden önce dil, bir iletişim aracıdır. Ne kadar çok pratik yapılırsa o kadar çok öğrenilir, pratik yapılmadıkça da unutulmaya yüz tutar. Tabii ki dili..

7159    |   0  İngilizce Bilmemenin Eziyet Olduğu Anlar

İNGİLİZCE BİLMEMEK PİŞMANLIKTIR! 1 MİLYAR 250 MİLYON KİŞİ. Bugüne kadar anadili olmadığı hâlde İngilizce öğrenmiş kişi sayısı. Bu kadar insan ne yaşamıştır da İngilizce öğrenmeye karar vermiştir bilinmez.  Ancak aşağıdaki durumlardan..

8306    |   0