(Prepositions) İngilizce Edatlar

ON / AT / IN Edatlar; isimleri, zamirleri ve isim cümlelerini, cümlenin geri kalanına bağlamak amacıyla kullanılır. İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenenler için biraz karışık olabilir, çünkü belli bir kuralı yoktur. Edatları cümlede se&c..

2732    |   0  Kışın Yapılacak Aktiviteler

Birçok insan için kış mevsimi soğuk havalar, hastalıklar, kat kat giyinmek ve yoğun iş temposu ile özdeşleşmiş olsa da kışın keyifle yapılabilecek bir sürü aktivite var. Bildiğimiz üzere yaz mevsimi deyince tatil, yolculuk ve uzun güneşli gü..

1681    |   0  


Renklerle İlgili İngilizce Deyimler

Türkçede olduğu gibi İngilizcede de renklerle ilgili birçok deyim yer almaktadır. Bu yazımızda sırasıyla siyah, beyaz, mavi, yeşil, kırmızı renkleri ile ilgili İngilizcede yer alan deyimlere birer örnek vereceğiz. (As) white as a sheet: very pale, especially f..

3418    |   0  


The, A, An Kullanımı

Türkçe’de karşılığı olmayan ve ingilizce de çok önemli bir yere sahip olan the/an/a nerelerde kullanılır?   A/AN Article, yani artikel olarak adlandırılan a ve an, Türkçe’de karşılığı “bir” dir. Yani bahsedilen i..

4271    |   0  


Infinitive of Purpose

There many ways to show your reason for doing something. You can explain the factor causing your activity by using linking words such as “because, since, as, in that, this is because, in asmuch as, by reason of, etc.”. We also use “to + infinitive” structure to explain why we..

1977    |   2  


Neden Educall Language Academy?

Educall Language Academy, öğrencilerine eğitim sürecini alışılagelmiş sistemlerin dışına taşıyan yenilikçi bir öğretim programı sunar. İngilizce öğrenmek için kursa gitmenize, kitap almanıza ve size dayatılan kıstasları takip etmenize gerek kal..

768    |   0