KELİME HAZNESİ NEDEN ÖNEMLİ?

Kelime haznesini artırmak neden önemli? İyi bir yazı dili ve konuşmaya sahip olmak istiyorsak işe öncelikle yeni kelimeler öğrenerek başlamalıyız. Sürekli aynı kelimeleri kullanmak yerine yeni ve eş anlamlı kelimeler kullanmak hem karşınızdakinin sizi daha net..

768    |   0  15 Most Common Phrasal Verbs

What are phrasal verbs? Also known as compound verbs, it is a combination of a verb with a preposition that changes their meaning. Do you hear a verb used together with another word very often? It might be a phrasal verb. This makes it impossible to translate them literally. If you want to speak Eng..

2453    |   0  


İNGİLTERE' YE GİTMEDEN ÖĞRENMENİZ GEREKENLER

Yurtdışına gitmeden de gideceğimiz ülkeyle alakalı kültürel bazı bilgileri öğrenmek mümkün müdür? Kültürel adaptasyon yeni bir ülkede yaşamaya başladığınızda karşılaşabileceğinizi en yaygın problemdir. Bir kültürü..

494    |   0  10 Common Idioms of Daily English

What is an idiom? An idiom is a group of words and generally a short-expression with a figurative meaning that differs from the literal meaning. When you get into an environment of daily English, it is almost impossible not to face with idioms. Idioms are an inseparable part of daily speech and have..

553    |   0  


Kendimizi Tanıtmanın Püf Noktaları Var Mıdır?

Yabancı bir ortama girdiğinizde kendinizi nasıl tanıtırsınız? Kulağa oldukça aşina ve kolay bir soru gibi gelebilir fakat bir ortama girdiğinizde kendinizi nasıl tanıttığınız bir anlamda kendi portrenizi çizmek gibidir ve oldukça önemlidir. Yeni bir ortama i..

617    |   0