Make it interesting, not boring!

“What’s your name?” “Where are you from?” “The weather is really nice today.” – boring, isn't it?  Yes, it is! Have you, at any point, needed to have astounding discussions in English? Those profound discussions you have with ..

1046    |   0  


Kişiye Özel Eğitim Sistemi ve Kazanımları

Genel uygulamaların yerini kişiye özel uygulamaların alması, zaman ve kazanım açısından verimi artırmaktadır.   Bir restorana gittiğinizde ne yemek istediğinize kendiniz karar verirsiniz. Pişireceğiniz yemeğin içinde bulunacak malzemeleri kendi damak zevki..

1533    |   0  


100 Commonly Used English Idioms

  Idioms have always been a nightmare for English language students. They are very difficult to learn, some of them are similar, and there are simply too many of them! However, using idioms is a very important part of English language. Here, we have a list of 100 idioms that are q..

3599    |   0  


100 Commonly Used English Phrases

Did you ever have a problem with finding the right words to express yourself in English? Sometimes, you would know exactly what you wanted to say, but you could not form these simple thoughts into words. Or maybe, you are bored of the same old phrases, and want to learn a couple of new ones &ndas..

3367    |   0  


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedir ve Neden Kutlanır? Hiç bir ülkede çocuklara hediye edilen bir çocuk bayramı yoktur! Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, bu ayrıcalığı Türk çocuklarına vererek, 23 Nisan 1927 yılından ..

2797    |   0  


Devrim Niteliğinde Teknoloji: Yapay Zeka

Bu yazımızda, 21. Yüzyılın dünyasına adını altın harflerle yazdırarak insanların hayatına doğrudan etki etmeye başlayan yapay zekanın ne olduğundan, çalışma sisteminden, neden devrimsel nitelikte bir teknoloji olduğundan, hayatımıza ne ölçüde etk..

1631    |   0  


Akıllı Şehirler

Hayatlarımızı daha da kolay bir hale getirmek, doğaya ve çevreye zararı minimuma indirmek için ortaya çıkarılan ve günlük yaşantılarımıza direk olarak olumlu etkiler sağlayan akıllı şehirler son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz terimler ..

1188    |   0  


Rusça'da En Çok Kullanılan 100 Kelime

Rusça'da en çok kullanılan kelimelere olan ilgi ve talebinizi dikkate alarak bu yazıyı hazırladık. Faydalı olacağını umuyoruz.  1) в                  – in, into, to  [v] ..

19445    |   0