Seyahat İngilizcesi ve Seyahatte Kullanılan Kelimeler

Seyahat İngilizce’si İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat edenler için bu aşamada kurtarıcı oluyor. Yurt dışına seyahat etmek isteyenler için seyahat edilecek ülkedeki yabancı dilin az da olsa anlaşılabilmesi ve isteklerin de anlatılabilmesi gerekiyor. G&..

5812    |   0  


Time Idioms

Time flies on Educall, doesn’t it? Certainly, it does, and we don’t understand how time passes while we are talking to our students. Today, we will learn a few time idioms. You may have seen some of them before, but I believe it will be a good practice especially for our ultra-busy stude..

834    |   0  


Neden Online Eğitimde Educall Daha Başarılı?

COVID-19’ un da ortaya çıkmasıyla beraber sosyal ortamdan dijitale geçişi hızlanan alanlardan birisi de eğitim. Peki, COVID-19 ve online eğitim bize neler öğretti? Aslında pek çok özel okulun bu sınavı geçemediğini çocukların eğitiminin..

501    |   0  
How to Prepare An Effective Presentation

In last week’s blog, we have talked about how to develop your communicative skills, capture your audiences’ attention. Besides your verbal and body language skills, your technical skills are significant for your performance. When you achieve integrating them in a completing way, you can ..

653    |   0  


Neden İngilizce Öğrenemiyoruz?

İlkokuldan beri devam eden İngilizce eğitimlerine rağmen nedense İngilizceyi bir türlü istediğimiz gibi öğrenemiyoruz. Hatta 44 ülke arasında yapılan İngilizce yeterlilik testinde Türkiye’nin 43.lük sıralaması dahi bulunuyor. Bu da durumun vahametini r..

455    |   0