Nevruz

Nevruz Nedir? Nevruz Bayramı ya da kısaca Nevruz; Afganlar, Anadolu Türkleri, Arnavutlar, Azeriler, Farslar, Gürcüler, Karakalpaklar, Kazaklar, Kırgızlar, Kürtler, Uygurlar, Özbekler, Tacikler, Türkmenler ve Zazalar tarafından kutlanan geleneksel yeni yıl ya da..

1110    |   0  


Have - Have Got

Have – Has Have kullanımı çok kolay olan, iyelik belirten bir düzensiz fiildir. Geniş zamanda çoğul ve tekil özneye göre değişen have/has, geçmiş zamanda “had” halini alır. Sıfat-fiil hali de aynı şekilde had olarak kalır. Have,..

10130    |   0  


İngilizce’de Kısa Cevaplar

Kısa cevapların kullanımı İngilizce’de bize yöneltilen sorulara evet ya da hayır şeklinde karşılık vermek ya da bir ifadeye katıldığımızı belirtmek için kısa cevap cümleleri kullanırız. X: Is it good?               &n..

9613    |   2  Reflexive and Possessive Pronouns

Reflexive Pronouns (Dönüşlülük Zamirleri)   İlk önce öğrendiğimiz nesne zamirleri ve kişi zamirleri konularını hatırlayalım.   The subject pronouns "I, we, you, he, she, it, and they" were pronouns that replaced the subject who d..

1671    |   2  


Subject Pronouns vs Object Pronouns

Subject Pronouns vs Object Pronouns (Kişi Zamirleri vs Nesne Zamirleri) - Who? vs Whom? Bir cümlede ögeleri bulmak için sorular sadece yükleme sorulur. Yükleme sorulan "Kim"? sorusu bize özneyi, "Kimi?" Sorusu ise nesneyi gösterir.  ..

12045    |   0  


Valentine's Day - February 14

  Valentine’s Day - February 14   Valentine's Day is the special day celebrated in many countries on February 14 of each year. This day, which is based on the belief of the Roman Catholic Church, has emerged as a feast day in the name of a cleric named Valentine. For thi..

1046    |   0  


14 Şubat Sevgililer Günü

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortay..

1285    |   1