Tag Questions (Değil mi?)

Tag questions diğer adıyla ‘değil mi’ soruları, İngilizce’de bir cümleyle başlayıp sonrasında kısa bir soru yapısıyla devam eden özel bir cümle grubudur. Bu tarz soruları karşımızdaki kişiden onay almak istediğimizde sorarız. Örneğin, ‘Y..

247    |   0  


Pronouns (Zamirler)

Zamirler ismin yerini tutan kelimelerdir. Özel isimler (Ali, Micheal gibi) veya cins isimler (köpek, gül, arabaları gibi) yerine kullandığımız kelimelerdir. Cümle içindeki görevi kimi zaman nesne kimi zaman özne olsa da zamirlerin temel görevi kend..

295    |   0  


İngilizce Gelecek Zaman Future Tense Konu Anlatımı

İngilizce gelecek zaman Future Tense, İngilizcede sıklıkla kullanılan zaman kiplerinden birisidir. Bu zaman kipi, gelecek zamanda gerçekleşecek veya gerçekleşmesi beklenen olay ve durumları ifade eder. Bu kipi doğru bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Ç&uu..

239    |   0  


Simple Past Tense Konu Anlatımı

Bugünkü konu anlatım yazımız, İngilizcede en çok kullanılan zamanlardan biri olan Simple Past Tense ile alakalı. Simple Past Tense, İngilizcenin doğru ve etkin kullanımı açısından kavranması gereken olmazsa olmaz bir konudur. Çünkü yazı dilin..

408    |   0  


Present Continuous Tense Konu Anlatımı

Bu yazımızda sizlerle, İngilizcenin anlaşılması kolay ve bir o kadar da temel bir konusu olan Present Continuous Tense konusundan bahsedeceğiz. Present Continuous Tense, İngilizcede şimdiki zaman kipi olarak kullanılmaktadır. Bu zaman kipi, konuşma dilinde ve yazı dilinde çok&..

281    |   0  


How To Tell Time

How to Ask Time? What’s the time?  What time is it? Do you have the time? What time do you have?  Do you know what time it is?  Have you got the time?  Could you tell me the time please?  Can you tell me what time it is, please?    ..

277    |   0  


WH- İle Başlayan Soru Kelimeleri Nelerdir?

İngilizce’ de pek çok soru tipi vardır fakat bunlardan en yaygın kullanılanları Yes/No (Evet/Hayır) soruları dediğimiz sorular ve Wh- ile oluşturulan sorulardır. Özellikle Wh- sorularına hakim olmak ve rahatlıkla kullanabilmek İngilizce’ yi öğrenmede ö..

404    |   0