İngilizce Zamirler (Pronouns) Türkçe Konu Anlatımı

Merhabalar! Bugünkü yazımızda, İngilizcenin en kolay addedilen ve çoğunlukla ilk anlatılan konusu İngilizce zamirler işleyeceğiz. İngilizce zamirler konusunun bu kadar kolay olduğu düşüncesinin sebebi, İngilizcede yer alan zamirlerin kullanım alanı olarak T&u..

354    |   0  


Future Perfect Continuous Tense Konu Anlatımı

Ne yaparsanız yapın Future Perfect Continuous konusunu anlayamıyor, bir türlü kafanızda halledemiyor musunuz? O halde bu seferki konu anlatımı yazımız tam da size göre. Çünkü bu konu anlatımı yazımızda sizleri gereksiz detaylarla ve anlaşılmaz teknik bil..

303    |   0  


Past Continuous Tense Kullanımı ve Örnekleri

Past Continuous Tense Kullanımı ve Örnekleri Bugün hepimizin aşina olduğu ama tam olarak nasıl kullanıldığından emin olamadığımız bir konu olan Past Continuous Tense'i hep beraber tekrar edeceğiz. Zamanlar arasında gerçekten yaygın olan bir zamandır. Türk..

571    |   0  Tag Questions (Değil mi?)

Tag questions diğer adıyla ‘değil mi’ soruları, İngilizce’de bir cümleyle başlayıp sonrasında kısa bir soru yapısıyla devam eden özel bir cümle grubudur. Bu tarz soruları karşımızdaki kişiden onay almak istediğimizde sorarız. Örneğin, ‘Y..

298    |   0  


Pronouns (Zamirler)

Zamirler ismin yerini tutan kelimelerdir. Özel isimler (Ali, Micheal gibi) veya cins isimler (köpek, gül, arabaları gibi) yerine kullandığımız kelimelerdir. Cümle içindeki görevi kimi zaman nesne kimi zaman özne olsa da zamirlerin temel görevi kend..

378    |   0  


İngilizce Gelecek Zaman Future Tense Konu Anlatımı

İngilizce gelecek zaman Future Tense, İngilizcede sıklıkla kullanılan zaman kiplerinden birisidir. Bu zaman kipi, gelecek zamanda gerçekleşecek veya gerçekleşmesi beklenen olay ve durumları ifade eder. Bu kipi doğru bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Ç&uu..

283    |   0