Burn Kelimesiyle Oluşturulan Deyimler

Sevgili Educall öğrencileri ve takipçileri daha önceki pek çok yazımızda deyimlerden ve kelime öğrenmenin öneminden söz ettik. İngilizce’ yi öğrenmek isterken çoğu zaman vakit harcamaktan kaçıyoruz ve kelime çalışmamız..

210    |   0  ADJECTIVES DESCRIBING PERSONALITY Q-Z

It is a long story for all of us, learning words. However, it is not arguable how vocabulary affects our other language skills; reading, writing, grammar, speaking. Do you remember the first word that you learned when you started to learn English? Probably, the word maybe hello, hi, how are you, oka..

223    |   0  


ERKEN YAŞTA DİL ÖĞRENMEK DOĞRU MU?

Dil öğrenmek için en uygun zaman ne zaman? Dil öğrenmemizi engelleyecek bir yaş sınırı var mıdır? Elbette ki kaç yaşına gelirsek gelelim istediğimiz herhangi bir yaşta dil öğrenebiliriz. Dil öğrenmek için uygun olmayan bir zaman dilimi yoktur. Y..

152    |   0  ADJECTIVES DESCRIBING PERSONALITY G-P

How many words are there in English dictionaries? Can you make a guess? It is over 250.000 words. It is more than you have spoken in your mother language. English is not a difficult language, it has a limited number of rules and the rules are strict but simple. The key to being a fluent effective sp..

188    |   0  


WILLIAM SHAKESPEARE KİMDİR?

İngiliz Edebiyatının en ünlü isimlerinden ve İngilizceye pek çok kelime kazandırmış olan William Shakespeare bir şair, oyun yazarı ve aktördü. 1564 yılında Stratford-upon-Avon’ da doğdu. Rönesans Dönemi olarak da bilinen tiyatronun Elizabeth ve ..

200    |   0