Health & Sickness Idioms & Expressions

Have you ever heard the phrase 'sick as a dog'? Even if you haven't heard it, it is commonly used by English speakers to tell that one is very sick. There are a lot of phrases, idioms to express one's sickness or health. In today's blog, we will check these idioms. It is better t..

135    |   0  


Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmek hem gerekli hem de çok kolay olmayan bir iştir. Özellikle daha önce yeterli bir eğitim almadıysanız bu durumda İngilizceyi sıfırdan öğrenmeniz gerekir. Sıfırdan İngilizce öğrenmek gibi bir isteğiniz varsa ihtiyacınız olan en ön..

242    |   0  


Huzur Verici İngilizce Ninni Sözleri ve Anlamları

İngilizce ninniler, İngilizcenin oldukça zengin bir kültür ögesini oluşturur. Miniklerin kulaklarına okunan bu İngilizce ninniler, sözleri ve ezgileri itibariyle bebeği rahatlatma ve sakinleştirme etkisine sahiptir. Dünyadaki her kültürde bulunduğu g..

153    |   0  


Pronouns (Zamirler)

Zamirler ismin yerini tutan kelimelerdir. Özel isimler (Ali, Micheal gibi) veya cins isimler (köpek, gül, arabaları gibi) yerine kullandığımız kelimelerdir. Cümle içindeki görevi kimi zaman nesne kimi zaman özne olsa da zamirlerin temel görevi kend..

204    |   0  Phrasal Verbs With Get

Phrasal verbs are made of two words, one of which is definitely a verb and the other can be an adverb or a preposition. Some phrasal verbs can take an object after themselves but others can’t get a word after themselves as an object. For example, ‘go on’ means continue and it can t..

134    |   0  


İngilizce Gelecek Zaman Future Tense Konu Anlatımı

İngilizce gelecek zaman Future Tense, İngilizcede sıklıkla kullanılan zaman kiplerinden birisidir. Bu zaman kipi, gelecek zamanda gerçekleşecek veya gerçekleşmesi beklenen olay ve durumları ifade eder. Bu kipi doğru bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Ç&uu..

177    |   0