Yeni Başlayanlar için İngilizce Kitap Tavsiyeleri

Eğer İngilizce öğreniyorsanız, hem kulağınızın, hem gözünüzün alışması için kitap okumak çok önemlidir. İngilizce dilini daha kolay ve daha iyi öğrenmenize katkı sağlar, okuması çok eğlenceli ve kısa olan kitaplar;   ..

675    |   0  


21 Aralık Kış Gündönümü

Kışın en kısa ve en karanlık günlerini yaşadığımız şu günlerde güneşe hasret kaldık. Gece ve gündüzün birbirine eşit olduğu 23 Eylül’den itibaren her geçen gün geceler daha çok uzamakta ve bunun sonucunda da gündüzl..

569    |   0  


DIY - Do It Yourself

Dilimizde “Kendin yap” anlamına gelen bir cümledir. Günümüzde bir akım haline gelmiştir. 1900’lü yılların başlarında ortaya çıkmış ve 1950’li yıllar ve sonrasında yoğun olarak takip edilmiştir. İnsanların “ben yapabilirim&..

570    |   0  


(Prepositions) İngilizce Edatlar

ON / AT / IN Edatlar; isimleri, zamirleri ve isim cümlelerini, cümlenin geri kalanına bağlamak amacıyla kullanılır. İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenenler için biraz karışık olabilir, çünkü belli bir kuralı yoktur. Edatları cümlede se&c..

1389    |   0  Kışın Yapılacak Aktiviteler

Birçok insan için kış mevsimi soğuk havalar, hastalıklar, kat kat giyinmek ve yoğun iş temposu ile özdeşleşmiş olsa da kışın keyifle yapılabilecek bir sürü aktivite var. Bildiğimiz üzere yaz mevsimi deyince tatil, yolculuk ve uzun güneşli gü..

760    |   0  


Renklerle İlgili İngilizce Deyimler

Türkçede olduğu gibi İngilizcede de renklerle ilgili birçok deyim yer almaktadır. Bu yazımızda sırasıyla siyah, beyaz, mavi, yeşil, kırmızı renkleri ile ilgili İngilizcede yer alan deyimlere birer örnek vereceğiz. (As) white as a sheet: very pale, especially f..

1513    |   0  


The, A, An Kullanımı

Türkçe’de karşılığı olmayan ve ingilizce de çok önemli bir yere sahip olan the/an/a nerelerde kullanılır?   A/AN Article, yani artikel olarak adlandırılan a ve an, Türkçe’de karşılığı “bir” dir. Yani bahsedilen i..

761    |   0