İngilizce’de “The, A, An”

Bugün bloğumuzda bahsedeceğimiz konu aslında dilimizde olmayan bir gramer kuralı olduğu için öğrencilerin İngilizce öğrenirken başlangıçta kullanmayı unuttukları yapılardır. Ama aslında en çok kullanılan ve dil bilginizi en çok gösteren..

275    |   0  Why Don’t You Take a Look at These Sitcoms?

Laughter is always the best medicine. So maybe it can be a good teacher as well. In this blog post, I will recommend three fun sitcoms that you can watch, relax and learn English without noticing them. Sitcoms are a good way to learn natural conversation, slang, and phrasal verbs. They will teach yo..

509    |   0  


İngilizcede Could Kullanımı ve Örnek Cümleler

Could kullanımı, çeşitli alanlarda yer alarak İngilizce dilbigisi konuları içinde önemli bir etki yaratır. Could kullanımının detaylarına birlikte bakalım. 1-Geçmiş zaman (Past tense of can) “Can” -e bilmek, yapabilmek anlamındaki can kelimesi..

1585    |   0  


İngilizce Sıralama Belirten Bağlaçlar

Bir dili öğrenirken fark edeceğiniz ilk şeylerden biri ne kadar çok farklı yönü olduğudur. Herhangi bir dili öğrenirken sadece gramer ya da kelime öğrenmeyiz. Aynı zamanda nasıl doğal konuşulduğunu, nasıl karşılık verildiğini, hangi ortamda ne sö..

438    |   0  


İngilizce Komik Sözler ve Anlamları

İngilizce komik sözler yabancı dil eğitiminde önemli bir yer tutar. İngilizce konuşan toplumların güldüğü şakalar, günlük konuşma dilinde yer alan espriler eğlenceli olduğu için yabancı dil öğrenmeyi hızlandırır. İngilizce komik sö..

1094    |   0  


Countable/Uncoutable Türkçe Konu Anlatımı

Countable/uncountable İngilizce dilbilgisinde önemli yer tutar. İsimler sayılabilir veya sayılamaz şeklinde ikiye ayrılır. Countable olarak adlandıralan isimler sayılabilir. Örneğin; bir elma , iki elma , üç elma vb. Uncountable isimler sayılamaz. Örneğin; h..

542    |   0