İngilizce Used To Konu Anlatımı ve Örnek Cümleler

Used To birleşik kalıp fiildir, birbirinden ayrılamaz. Ayrılırsa anlam bütünlüğü kaybolur. Aşağıdaki örnek cümleleri inceleyerek pekiştirebilirsiniz. Used to konu anlatımı en sık kullanım alanı, geçmişte yapılan ancak günümüzde dev..

496    |   0  


Benzerlik ve Paralellik Belirten Bağlaçlar

Bazı bağlaçlar cümlenin içinde iki parça halinde bulunur ve bu bağlaç türlerine paralellik belirten bağlaçlar denilir. Bunun sebebi ise kullanıldıkları cümlede bağlaçların arkasından gelen gramer yapılarının aynı olmasıdır. Anl..

300    |   0  Modals - Konu Anlatımı

Modals, İngilizcede oldukça sık kullanılır. Modals kullanım alanları pek çok kategoride yer alır. Herhangi bir olayın olasılık, imkan veya imkansızlığını belirtmek için, izin almak, teklif etmek veya yetenek bildirmek için kullanılır. Tüm kullanım a..

768    |   0  İngilizcede Sebep Belirten Bağlaçlar

Bağlaçlar günlük hayatta ve yazı dilinde gerçekten çok önemli dil yapılarıdır. Özellikle akademik ve resmi bir yazı yazıyorsanız, kullandığınız bağlaçlar yazılarınızı çok daha profesyonel ve etkileyici yapacaktır. Bu sebeplerde..

1044    |   0  Instagram for Learning English 2

We have new pages for you to learn English through a very common social media platform Instagram. By using this platform, you can get so much information in a short time constantly. You can be exposed to new words in a second and you can learn those words without realizing. This is the best way to l..

336    |   0