İngilizce Kısa Basit Hikayeler

  İngilizce Kısa Basit Hikâyeler Bir başka blog içeriğimize hoş geldiniz. Bu seferki blog yazımızı tamamen İngilizce hikayeler konusuna ayırdık. İçeriğimizde birbirinden hoş ve okuması kolay İngilizce hikayeler bulunuyor. Aynı zamanda söz konusu ..

525    |   0  


Sitcom Recommendations 

A language can be learned so much better if you enjoy it. While watching something, it is easy to lose yourself inside this new world. Well, this method can be the best, if you are living in a country that native language isn’t English. TV shows can be a portal that opens up to a different wor..

1542    |   0  


İngilizce Edatlar (Prepositions) ve Kullanım Örnekleri

Edatlar, dilde sözcüklerin sonuna getirilen ve o kelimelere yön, yer ve zaman gibi anlamlar kazandırır. İngilizcede de edatlardan sıklıkla yararlanılır. Bu nedenle İngilizce edat kullanımına özen gösteren birisi İngilizce konuşma ve yazmada çok daha iyi bi..

571    |   0  


İngilizcede Fiilimsi Yapmanın Bir Yolu “Gerund”

Gerund konusuna girmeden önce başlığımızdan da anlayacağınız gibi fiilimsi nedir onu hatırlamalıyız. Türkçede fiilimsi aslında fiil olan ama ek alarak isim gibi davranan yapılara denir. Türkçede fiilimsi yapmanın üç yolu vardır. Biz bunları İ..

598    |   0  
Storytelling YouTube Channels

Who doesn’t like a good story, right? Stories are one of the deeply rooted traditions of humankind. Everyone from every age enjoys listening to stories and gets lost in different lives and adventures. They also connect people and make us empathize with each other. That..

276    |   0  


İngilizcede Ain't Nasıl Kullanılır?

Günümüzde sosyal medya sayesinde yeni kelimeler ve gramerler ortaya çıkabiliyor. Diller artık internet dili ve günlük dil olmak üzere farklılık gösteriyor. Bugünkü blog konumuzda giderek internette yaygınlaşan ve samimi ortamlarda kullanılan..

468    |   0