Simple and Basic Requirements in English

As you may have known, the grammar and sentence construction are not an easy systems to master, especially if you come from a school system that spent more time telling you about historical battles and quadratic equations rather than on how to read and write in a perfect way. This is truly a real pr..

4905    |   0  


Crossword No: 1

Across 3. A piece of ground for some kinds of sport.  4. With a lot of people or things in it, so that there is no more space. 6. Live somewhere for a short time.  7. Make somebody do something that they do not want to do.  10. Having a large distance between its edges...

3199    |   2  


Yabancı Dil Öğrenmek ile ilgili

Dil öğrenmek zor ve sonsuzluğa uzanan bir yoldur kuşkusuz ve kendi kendimizi geliştirmemiz sadece kararlılıkla mümkündür. Dil öğrenme sürecinde ne kadar azimli olursak, bunun meyvelerini de o kadar çok alırız, bunu unutmayalım. Gitmenin mümk..

6341    |   0  


Lisan Öğrenmek ile ilgili

Kendi dilinizden başka bir dili öğrenmenin en iyi yolu okumaktır. Okuyarak yeni sözcükler öğrendiğimiz gibi bildiklerimizi de uygulama fırsatını elde ederiz. Daha sonraları bu sözcükleri kullanmak, duyduğumuzda kavramak daha da kolay duruma gelecektir. Dergile..

6808    |   1  


İki dil nasıl öğrenilir?

Yabancı lisan problemine en radikal ilaç küçük yaşlardan itibaren minimum bir yabancı lisan öğrenmek. Bilirkişiler iki lisanlı çocuk büyütmek isteyen ailelere 3 yaşına kadar olan prosese özen göstermeleri ikazında bulunuyor. Ana..

5959    |   2  


Bir dil öğrenmek istiyorum ama nasıl öğreneceğim?

Hayatınızda ilk kez kendi diliniz dışında bir dil öğrenmek için harekete geçtiğinizde aklınıza kaçınılmaz olarak şu soru gelir: Bu dil ile ilgili nasıl bilgi edineceğim; bu dilin becerisini nasıl kazanacağım? İşte unutmadan, planlayarak  akıcı bir ..

6644    |   0  


Çocuklara İngilizce nasıl öğretilir?

Araştırmalara göre, dil, erken yaşlarda öğrenildiği takdirde daha kolay bir şekilde öğreniliyor. Yabancı dil öğrenme süreci, çocuklarda 12 yaşına kadar devam ediyor. Bu yüzden çocuklara, en geçerli yabancı dil olan İngilizce öğret..

59681    |   5  


Mind your language!

Often tips and information from numerous websites recommend watching English movies, films, documentaries etc. to improve one’s English speaking skills and increase one’s vocabulary. This is a very common suggestion. Some say to start with kid’s stuff like animations and sing-along..

6071    |   0