Yabancı Dil Öğrenmek ile ilgili

Dil öğrenmek zor ve sonsuzluğa uzanan bir yoldur kuşkusuz ve kendi kendimizi geliştirmemiz sadece kararlılıkla mümkündür. Dil öğrenme sürecinde ne kadar azimli olursak, bunun meyvelerini de o kadar çok alırız, bunu unutmayalım. Gitmenin mümk..

6396    |   0  


Lisan Öğrenmek ile ilgili

Kendi dilinizden başka bir dili öğrenmenin en iyi yolu okumaktır. Okuyarak yeni sözcükler öğrendiğimiz gibi bildiklerimizi de uygulama fırsatını elde ederiz. Daha sonraları bu sözcükleri kullanmak, duyduğumuzda kavramak daha da kolay duruma gelecektir. Dergile..

6935    |   1  


İki dil nasıl öğrenilir?

Yabancı lisan problemine en radikal ilaç küçük yaşlardan itibaren minimum bir yabancı lisan öğrenmek. Bilirkişiler iki lisanlı çocuk büyütmek isteyen ailelere 3 yaşına kadar olan prosese özen göstermeleri ikazında bulunuyor. Ana..

6026    |   2  


Bir dil öğrenmek istiyorum ama nasıl öğreneceğim?

Hayatınızda ilk kez kendi diliniz dışında bir dil öğrenmek için harekete geçtiğinizde aklınıza kaçınılmaz olarak şu soru gelir: Bu dil ile ilgili nasıl bilgi edineceğim; bu dilin becerisini nasıl kazanacağım? İşte unutmadan, planlayarak  akıcı bir ..

6769    |   0  


Çocuklara İngilizce nasıl öğretilir?

Araştırmalara göre, dil, erken yaşlarda öğrenildiği takdirde daha kolay bir şekilde öğreniliyor. Yabancı dil öğrenme süreci, çocuklarda 12 yaşına kadar devam ediyor. Bu yüzden çocuklara, en geçerli yabancı dil olan İngilizce öğret..

60432    |   5  


Mind your language!

Often tips and information from numerous websites recommend watching English movies, films, documentaries etc. to improve one’s English speaking skills and increase one’s vocabulary. This is a very common suggestion. Some say to start with kid’s stuff like animations and sing-along..

6328    |   0  


Mesmerization vs Memorization

Like your job, learning a new language is about loving it. If you do not love it, you will have to double or triple your efforts. When you begin to enjoy English, you will smoothly transit from a beginner to a well-versed English speaker. Speaking the English language involves intonation. The rhythm..

6212    |   0