A1-A2 İngilizce Kolay Okuma Kitapları

A1-A2 İngilizce okuma kitapları ile İngilizce öğrenmek daha eğlenceli ve daha kolay olabilir. Başlangıç seviyesindeki kişilerin okuma süreci çok yavaş ilerler. Bu ilerlemeyi hızlandırmak, kelime dağarcığını genişletmek, kelime telaffuzlarını öğrenmek ve pekiştirmek için İngilizce kitaplar, en iyi araçlardır. Kelime bilgisinin yanı sıra cümle yapılarının ve kalıplarının da daha iyi anlaşılmasını sağlayan A1-A2 İngilizce okuma kitapları dilin kültürünü öğrenmeye de olanak tanıyor. İngilizce öğrenme sürecinin başında olan kişilerin okuyabilecekleri kolay kitaplara bakıldığında bunlar;

 • Charlotte’s Web- E.B. White
 • Thirteen Reasons Why-Jay Asher
 • The Old Man and The Sea- Ernest Hemminway
 • Mieko and the Fifth Treasure- Eleanor Coerr
 • Peter Pan- J.M. Barrie
 • The Outsiders- S.E. Hinton
 • The Giver- Lois Lowry
 • The House on Mango Street- Sandra Cisneros şeklinde sıralanabilir.

Charlotte’s Web- E.B. White

Popüler A1-A2 İngilizce okuma kitapları arasında yer alan Charlotte’s Web, tüm yaş gruplarından insanlara hitap eden bir romandır. Ulusal müfredatlarda da kendine yer bulan kitap, anadili İngilizce olan kişiler tarafından en az 1 kez okunmuş olan bir kitaptır. Basit bir dille yazılmış olması, başlangıç seviyesindeki kişilerin İngilizcelerini bu kitapla pekiştirmelerini sağlıyor. Kitap Amerikalı çocuk edebiyatının başyapıtıdır ve bir örümcekle bir domuzun arkadaşlığı anlatır.

Thirteen Reasons Why

New York Times en iyi kitaplar listesindeki Thirteen Reasons Why, eğlenceli bir gençlik kitabı olmasına karşın ağır ve derin konuları da işliyor. Kitabın dizisi sayesinde daha da popüler hale gelmiştir. Okuması keyifli olan kitap, güncel bir hikaye tarzında yazılmıştır ve bu yüzden kullanılan gramer çok basittir.

A1-A2 İngilizce okuma kitapları içinde en basit kitaplardan biri olması sayesinde başlangıç seviyesindeki kişiler tarafından çok okunur. Kitapta, lise çağındaki bir gencin okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu kutudan çıkan kaseti dinlemesi sonrasında yaşadıklarını anlatır. Kasette iki hafta önceden intihar eden kızın sesini duyar.

The Old Man and The Sea

Popüler A1-A2 İngilizce okuma kitapları arasında klasik eserlerden biri olan The Old Man and The Sea, anadili İngilizce olan kişiler tarafından çok okunan bir kitaptır. İçindeki kelimelerin zorluk seviyesi yüksektir ancak kitap kısadır ve edebiyat tartışmalarında adı geçen bir eserdir. Romandaki başkahraman Kübalı balıkçı Santiago’nun büyük bir yelken balığıyla karşılaşması ve onunla mücadelesini anlatır.

Peter Pan

A1-A2 İngilizce okuma kitapları arasında en popüler olanlardan biri de Peter Pan kitabıdır. Çocuklara yönelik bir hikaye şeklinde yazılmasına karşın İngilizce öğrenme sürecinde kullanılan bir kitap haline gelmiştir. Özellikle başlangıç seviyesindeki kişilerin bu kitabı okuması öneriliyor. Dili yalın olan bu kitap, okunulan metnin iyi kavranmasını sağlayarak cümle kurma becerisini geliştirir. Kitabın başkahramanı Peter Pan, büyümeyi reddeden yaramaz bir çocuktur ve bitmeyen çocukluğunu Var olmayan Ülke adındaki küçük bir adada geçirir. Çocuklar adındaki çetesiyle maceradan maceraya atlar.

İngilizce Kitap Okumanın Faydaları

 • A1-A2 İngilizce okuma kitapları sayesinde başlangıç seviyesinde İngilizce dili geliştirilebilir.
 • Okuma yaparken hiç bilmediğiniz kelimelerle karşılaşırsınız. Bu sözcüklerin ne anlama geldiği cümledeki kullanımından çıkarıldığında kelime daha kalıcı olur.
 • Bilinmeyen sözcüğün etrafındaki sözcüklere bakarak tahmin edilen sözcük anlamı daha kolay öğrenilebilir.
 • İngilizce kitap okumak kelime dağarcığınızı geliştirmenin yanında konuşma becerinizi de geliştirir. A1-A2 İngilizce okuma kitapları çok okunduğunda telaffuz becerisini de geliştirerek sizi daha bilgili ve donanımlı biri yapar.

Educall üzerinden speaking eğitimi alarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Görüntülü veya telefonda demo derslerimizi deneyerek Educall ’un ayrıcalıklı dünyasına adım atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

B1-B2 Seviye İngilizce Kitap

1605    |   0