B1-B2 Seviye İngilizce Kitap

B1-B2 seviye İngilizce kitap okumak İngilizce telaffuzunuzu geliştirir. Aynı zamanda yeni İngilizce kelimeler öğrenmenize katkı sunar. Kelime öğrenmenin en doğru yolu İngilizce kitap okumaktır. Orta seviyedeki kişilere uygun olan kitaplarda başlangıç seviyesine göre daha fazla kelimeler ve daha karmaşık hikayeler vardır. Okuyabileceğiniz bazı kitap isimleri;

 • Syklarks: Detective Derek/ Karen Wallence
 • Frankenstein/Mary Shelley
 • Martin Luther King/ Coleen Degnan Veness
 • Othello/ William Shakespeare
 • Brave New World
 • Great Expectations

Skylarks: Detective Derek

B1-B2 seviye ingilizce kitap Skylarks’ta ana kahraman Derek, bir kedidir. Farklı bir kedi olan Derek, polis işinde çalışır. Okurken eğlendiren kitap, düşünce ve hayal gücünü zorluyor. Tuhaflıkları olan kedi Derek ve ortağı Norman, gizli bir polis operasyonda çalışır ve bu da kitabı daha eğlenceli hale getiriyor. Kitabın anlaşılır dili sayesinde İngilizce pratik yapılabilir.

Martin Luther King

B1-B2 seviye İngilizce kitap Martin Luther King, Amerikan İngilizcesi ile yazılmış, macera ve korku ögelerine yer verilmiş bir eserdir. Siyahların ve beyazların mutlu şekilde yaşadıklarını rüyasında gören Martin Luther’in rüyası gerçek mi oldu? Macera dolu bu kitapta sade bir gramer kullanılmış ve cümle yapılarını öğrenmeye teşvik ediyor. Kelime bilgisiyle de zorluk derecesi orta seviye olan kitapta, King destekçileriyle birlikte protestolar düzenliyor. Basit ve günlük bir İngilizce diliyle yazılmış kitap seviyenizi yükseltecek ve fantastik hikayesiyle eğlendirirken öğrendirecek.

Othello

157 sayfalık B1-B2 seviyesi İngilizce kitap Othello, kolay anlaşılabilir bir kitaptır. B1 seviyedeki bir kişinin kolaylıkla anlayabileceği kitapta, farklı konular işleniyor. Aşk, ahlak, kıskançlık, ırkçılık ve ihanet gibi konuların üzerinde durulan eserde birçok karakter bulunuyor.

Farklı karakteristik özelliklerle de farklı mesajlar verilmeye çalışılıyor. Shakespeare kitaplarındaki üst seviye İngilizcenin gözünüzü korkutmasına gerek yok. Çünkü Othello kitabının daha basit bir İngilizce ile yayınlanmış olanları var. Okuması oldukça kolay olan bu kitapla İngilizcenizi geliştirmek için büyük bir adım atmış olacaksınız.

Brave New World

Bilim kurgu türündeki Cesur Yeni Dünya kitabının yazarı ise Aldous Huxley. Gelecekteki genetik mühendisliği çalışmalarını ve ilaçların kullanımından sonra beyin yıkama yöntemlerinden memnun kalan tüketicileri konu ediyor. Kitapta Bernard Marx adındaki karakter, geçmişini özler ve hayatı yolunda gitmediği için Vahşi Rezervasyondan birini ziyaret eder. Karmaşık hikayesiyle Cesur Yeni Dünya kitap B1-B2 seviyesi İngilizce kitap olarak dil geliştirmek amacıyla değerlendirilebilir.

Great Expectations

Charles Dickens tarafından yazılmış B1 seviyesindeki Büyük Umutlar kitabı, 544 sayfadan oluşuyor. Roman, grafik roman, sosyal eleştiri ve otobiyografi kurgu türlerindeki kitap, 19. Yüzyılın İngiltere’sindeki maden köylerinde zorlu yaşamı gözler önüne seriyor. Kitapta Pip isimli bir karakter bulunuyor. Estella adındaki biriyle tanışan Pip, ona aşık oluyor. Aşk romanı olarak nitelendirilebilen bu kitap B1-B2 seviyesi İngilizce kitap olarak kullanılabilir.

İngilizce Okuma Kitaplarının Faydaları

 • Orta seviyede İngilizce bilen bir kişi B1-B2 seviyesi İngilizce kitap okuyarak kendini Intermediate seviyesine getirebilir.
 • Kitaplar, dil öğrenme sürecine büyük katkı sağlar.
 • Hem gramer bilgisini hem de kelime bilgisini arttıran ve İngilizcede gelişmenizi sağlayan İngilizce okuma kitapları sayesinde cümle yapıları öğrenilebilir.
 • Bilinmeyen kelimelerin anlamları cümle içerisinden tahmin edilmeye çalışılarak kelime bilgisi daha kalıcı hale getirilebilir.
 • İngilizce okuma kitaplarının CD ile beraber olanları da vardır. Bunlar sayesinde okunan metinler sesli olarak da dinlenebilir. Bu da okunan kelimelerin telaffuzunu duymaya ve daha doğru şekilde öğrenmeye yarar.

Siz de İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız Educall üzerinden speaking eğitimlerine katılabilirsiniz. Görüntülü konuşma veya telefonla demo derslerimizi deneyebilir ve Educall’a üye olabilirsiniz.

 

 

 

10860    |   0