Eğlenerek İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Günümüzde İngilizce öğrenmek için pek çok materyal bulunmakta. İngilizce öğrenmek için tercih edilen farklı yöntemler de öğrenme sürecini yakından etkiliyor. İngilizce öğrenme yöntemleri arasında kalıcı olanları ise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Eğlenerek İngilizce öğrenmek kalıcı öğrenme yöntemlerinin en başında bulunmakta. Özellikle çocuklar ve gençler söz konusu olduğunda öğrenme sürecinin eğlenceli bir hale getirilmesi önemli.

Bu süreçte İngilizce eğitiminin eğlenceli hale getirilmesi için çok sayıda seçenek bulunuyor. Çok sayıda seçenek arasından kişinin ilgi alanına göre birkaç yöntem belirlemek mümkün. Bir bilgiyi eğlenerek öğrenmenin kalıcılığı, öğrenme yöntemlerinde yeni trend olarak eğlenceli bir eğitimi zorunlu kılmakta. Peki, İngilizceyi nasıl eğlenerek öğrenebilirsiniz?

 

Eğlenerek İngilizce Öğrenmek İçin Bazı Seçenekler

Eğlenerek İngilizce öğrenmek için çok sayıda seçenek arasından kişiye uygun olanları seçilmeli. Pek çok seçenek arasında ise kelime öğrenimine yönelik olanlar oldukça revaçta. Çünkü bir dilin yeterli bir şekilde öğrenilmesi, kelime bilgisi düzeyine son derece bağlı durumda. Eğlenerek İngilizce kelime öğrenme yöntemleri arasında çeşitli kelime oyunlarını arkadaşlarla oynamak yer alıyor. Kelime oyunları söz konusu olduğunda adam asmaca tercih edilen bir seçenek olabilir.

Aynı anlama gelen kelimelerin eşleştirilmesi, kelimelerle ilgili boşluk doldurma oyunları ve kelime tahminine yönelik oyunlar da kelime öğrenimini hızlı ve eğlenceli bir hale getiriyor. İngilizce kelimelerin anlamlarını öğrenmek için 3 boyutlu bilgisayar oyunları da tercih edilebilir. Bazı oyunlarda, oyundaki karakterlerin altyazılı konuşmaları çocukların yabancı kelimeleri merak etmelerini ve kelimelerin anlamlarını araştırmalarını sağlamakta.

 

Şarkılarla İngilizce Öğrenme Yöntemi

İngilizce konuşma ve dinleme gelişimi için tercih edilenler arasında yabancı şarkılar dinleme ve yabancı filmler izleme de yer alıyor. Şarkılarla İngilizce öğrenme yöntemi, sevilen şarkı sözlerinin internetten araştırılarak çalınan şarkı eşliğinde söylenmesi olarak uygulanmakta. Şarkıyı dinlemeden önce şarkı sözlerinde yer alan tüm kelimelerin anlamlarının araştırılması da aynı zamanda çocuklardaki kelime bilgisine katkı sağlıyor.

Ayrıca karaoke müzik yaparak da çok sayıda kelime ve kelime telaffuzu öğrenilebilmekte. Karaoke yaparken şarkının sözleri eşliğinde yabancı kelimeler doğru bir şekilde söylenmeli. Şarkı dinlerken şarkı sözlerinin altyazı şeklinde takip edilmesi görsel öğrenme tekniğini de devreye sokmakta. Bu da öğrenme sürecini daha etkili bir hale getirmekte.

 

Film İzleyerek ve Eğlenerek İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenme yöntemleri arasında yabancı filmlerin izlenmesi de tercih edilen yöntemler arasında. Sevilen bir dizi ya da filmi ister altyazılı ister sesli bir şekilde izleyerek dilin pekiştirilmesi mümkün olmakta. Bu anlamda daha önce Türkçe izlenen bir filmin ikinci sefer İngilizce olarak izlenmesi de önerilebilir. Altyazılı olan filmler izlenirken yakınlarda bir sözlük bulundurulması, öğrenme sürecine katkı sağlayabilir. Günümüzde internet üzerinden de çok sayıda yabancı içeriklere ulaşmak mümkün. YouTube üzerinden İngilizce belgeseller takip edilerek de öğrenme süreci pekiştirilebilir.

 

Hobilerle İlgili Makaleler Okuyarak İngilizce Öğrenmek

Herhangi bir hobiye ilişkin yabancı internet sitelerinde yer alan haberler ya da blog yazıları takip edilebilir. Akademik çalışmalar, başlangıç düzeyi için ağır olsa da ilerleyen aşamalarda, ilgili olunan konular hakkında yazılmış makalelere de göz atmak ilgi çekici olabilir. Eğlenerek İngilizce öğrenmek için hobilere yönelik basit içeriklere göz atmak bu anlamda daha doğru bir tercih sayılabilir. Örneğin; futbola merakı olan birisi için futbol maçlarına ve futbolculara yönelik hazırlanan yabancı içerikler, dil öğrenme sürecine katkı sağlayabilir.

 

Yabancı Arkadaşlar Edinerek İngilizce Öğrenmek

Çok sayıda chat sitesi ya da telefon uygulamaları sayesinde yabancı arkadaş edinmek mümkün. İngilizce öğrenmeyi daha sosyal ve eğlenceli hale getirmek için sohbet arkadaşı edinmek etkili bir yöntem olabilir. Ayrıca farklı konularda sohbetler etmek de karşılıklı olarak bilgi alışverişine katkı sağlayabilir.

 

Educall Akademi’de Eğlenerek Nasıl Öğrenebilirim?

Educall Akademi, İngilizce öğrenmek isteyenler için farklı öğrenme metotları sunan bir eğitim merkezi. Educall Akademi’de İngilizceyi kısa sürede ve eğlenerek öğrenmek mümkün. Sisteme kayıt olan öğrenciler adına Educall Akademi’de özel bir panel oluşturuluyor. Kişiye ait özel kullanıcı panelinde kişinin dil seviyesine uygun kategoriler yer alıyor. Bu kategoriler arasında öğretici oyunlar da yer almakta. Kişinin seviyesine uygun olan oyunlar sayesinde İngilizceyi eğlenerek öğrenmek oldukça kolay.

Ayrıca kişinin seviyesine uygun ‘Writing’ kategorilerine göz atarak yazmaya yönelik tüm eksiklikler de kısa sürede tamamlanabilmekte. Öğrencilerin eksik oldukları gramer konuları, özel kullanıcı paneli üzerinden erişilen yetkinlik sınavları ile tespit edilerek giderilebiliyor. Educall Akademi, eğlenerek İngilizce öğrenmek isteyenler için farklı kategorilerde öğrenci seviyesine uygun çok sayıda öğrenme kategorisi sunuyor. Educall Akademi’nin sunduğu birbirinden eğlenceli oyunlarla eğlenirken İngilizce öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu sizde fark edeceksiniz.

314    |   0