En İyi İngilizce Pratik Sistemi

Yabancı bir dili öğrenmenin en iyi yolu konuşma pratiği yapmaktır. Çünkü her şeyden önce dil, bir iletişim aracıdır. Ne kadar çok pratik yapılırsa o kadar çok öğrenilir, pratik yapılmadıkça da unutulmaya yüz tutar. Tabii ki dilin gramerini, kurallarını, cümle yapılarını bilmek önemlidir. Ama tek başına gramer bilmek o dili konuşturtmaz. Kuralların içinde boğulmamak gerekir. Türkiye’de gramer kurallarını, İngilizce sınavlarında yüksek notlar alan ama yabancı biriyle beş dakika sohbet edemeyecek belki de on binlerce insan vardır.

İnsanlarla İngilizce konuşmaktan çekinmemek İngilizce öğrenmenin en önemli kaidelerinden biridir.  Ne olursa olsun konuşmak bir dilde pratik yapmak için gereklidir. Hata yapmaktan çekinmeyin. Kendinizi konuşmanın akışına bırakın. Belki mükemmel konuşamayabilirsiniz ancak pratik yaptıkça seviyenizin ilerlediğini göreceksiniz. Bu da size daha da ilerlemeniz için moral ve motivasyon verecektir. Bu noktada ana dili yabancı olan ve gerektiğinde sizin hatalarınızı düzeltebilecek bir eğitmene ile çalışmanız elbette konuşma pratiği sürecinin daha verimli geçmesini ve daha çabuk ilerleme kaydetmenizi sağlar.

Günümüzün yoğunlaşan ve mobilleşen dünyasında artık İngilizce pratiğine sabit bir yer ve zaman ayırmak sizin için çok zor hatta yoğun bir iş gününün ardından imkansız olabilir. Ancak online sistemler sayesinde Educall size yer ve zamandan bağımsız bir İngilizce pratiği hizmeti sunuyor. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen yabancı eğitmenlerimizle hem bolca pratik yapma şansı bulursunuz hem de farklı aksanlara alışmış olursunuz.

Üstelik dersler sırasındaki hatalarınız hem sözlü olarak düzeltilir hem de yazılı olarak kişisel sayfanıza yazılır. Derslerin kayıtları da sayfanıza yüklendiği için dersle ilgili eğitmen notlarınızı gözden geçirirken ses kaydınızı da tekrar tekrar dinleyebilir, hatalarınızı duyarak düzeltme fırsatı bulursunuz.

En iyisi çok geç olmadan siz de Educall’a kayıt olun, İngilizce’de bir adım önde olun!

8151    |   0