Evde İngilizce Öğrenmek İçin Neler Yapabilirsin?

Evde İngilizce öğrenmek için oldukça kararlı olmanız ve düzen çalışmanız gerekiyor. İngilizce öğrenmek zor değildir. Önemli olan sizin bu alana karşı ilgi duymanızdır. Eğer İngilizce öğrenmek istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okumalısınız.

Evde İngilizce öğrenmek için pek çok öneri vereceğiz. Bu öneriler sayesinde kısa sürede İngilizce okuyabilir, anlayabilir ve konuşabilirsiniz. İngilizce öğrenmeye kararlıysanız evinizde kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey düzenli çalışmak ve azimli olmaktır. Sizlere vereceğimiz bazı önerileri deneyerek kısa sürede öğrenebilirsiniz.

1. TV İzleyerek İngilizce Öğrenin!

Televizyon izleyerek dil öğrenmek son yıllarda oldukça popülerdir. Özellikle eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız The Simpson çizgi film dizisini izleyebilirsiniz. Böylece altyazılı olarak izleyeceğiniz dizi ile eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Gündelik hayatta kullanmanız gereken kelimeleri bu dizi ile kolayca öğrenebilirsiniz. Evde İngilizce öğrenmek için zaman ayırmanız gerekir. Zaman zaman dinlediğiniz veya izlediğiniz şeylerde argo kelimeler karşınıza çıkabilir. Türkçede olduğu gibi İngilizcede de argo kelimeler bulunuyor. Bu kelimeleri izleyeceğiniz videolar, diziler ve filmlerden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

2. Yabancı Arkadaşlar Edinin!

Sosyal platformlardan yabancı arkadaşlar edinmek sizin yararınıza olabilir. Özellikle son yıllarda yabancı ülkelerin vatandaşları ile arkadaşlıklar kurarak dil yeteneğini geliştirmek yaygın hale geldi. Yabancı sitelerde tanıştığınız diğer ülke vatandaşları ile İngilizce konuşarak pratik yapabilir, İngilizcenizi ilerletebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede İngilizce anlamaya ve konuşmaya başlayabilirsiniz. Evde İngilizce öğrenmek için yabancı arkadaşlar edinin.

3. İngilizce Bir Günlük Tutun!

Evde İngilizce öğrenmek isteyenler için günlük tutmak oldukça eğlencelidir. Gün boyunca yaşadığınız her olayı İngilizce olacak şekilde günlüğünüze yazmalısınız. Bu sayede yeni kelimeler öğrenebilirsiniz. Yaşadığınız olayları İngilizce yazarak günlük pek çok İngilizce kelimeyi öğrenebilirsiniz. Düzenli yazma alışkanlığını kazanmanızın yanı sıra, zaman içerisinde İngilizce konuşmaya da başlayacaksınız. Bunu fark ettiğinizde ise kendinizle gurur duyacaksınız.

4. İngilizce Oyunlar Oynayın

İngilizce oyunları oynayarak evde İngilizce öğrenebilirsiniz. Özellikle kelime oyunları oynamanız sonucunda kısa sürede İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarda oyun oynarken sesli konuşan oyunlar oynayabilirsiniz. Bu sayede oyun arkadaşlarınız ile kısa sürede konuşmaya başlayacaksınız. İngilizce konuşma, okuma ve dinleme becerileriniz zamanla gelişecektir. Bu yöntem sıklıkla kullanılıyor ve oldukça avantajlıdır. Kelimeleri en kolay ve eğlenceli öğrenmenin yoludur. Evde İngilizce öğrenmek keyif vericidir.

5. İngilizce Çevrimiçi Derslere Katılın!

İngilizce online derslere katılabilirsiniz. Kısa sürede evinizden İngilizce öğrenmek istiyorsanız sizler de Educall eğitmenleri ile ders alabilirsiniz. Görüntülü İngilizce öğrenmeye yönelik derslerle, İngilizce öğretmeni ile konuşarak yeni İngilizce kelimeler öğrenebilirsiniz. Bu, en ekonomik yolla İngilizce öğrenmenin pratik yoludur. Okullarda verilen derslerde genellikle günlük konuşma pratiği eksik kalmaktadır. Bu eksikliğinizi de Educall online İngilizce dersleri giderebilirsiniz. Bunun haricinde İngilizce gramer ile merak ettiğiniz konuları blog sayfamızdaki içeriklerden inceleyebilirsiniz. Bu sayede İngilizce pratik yaparak kısa sürede istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz.

6. İnternetten Dil Bilgisi ve Kelime Çalışın!

İngilizce öğrenmek istiyorsanız internet üzerinden dil bilgisi ve kelime çalışabilirsiniz. Konuşabilmeniz ve anlayabilmeniz için İngilizce kelimeleri ezberlemeniz gerekiyor. Evde İngilizce öğrenmek için başlangıç seviyesinden başlamanız gerekiyor. İnternette kelime oyunları oynayabilir ve karşınıza çıkan kelimeleri not alabilirsiniz.

7. Radyo Dinleyin!

Evde İngilizce öğrenmek için sık sık radyo dinleyin. İngilizce dinlemek sizi geliştirir. Farkında olmadan zaman içerisinde konuşmaya başlayacaksınız. İngilizce öğrenmenin en kolay yolu dinlemektir. Metroda, yürürken, dinlenirken, otururken ve iş yaparken her zaman dinleyebilirsiniz. Bu size ciddi oranda katkı sağlar.

Sizler de evde İngilizce öğrenmek istiyorsanız Educall eğitim merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Educall’da speaking eğitimi alarak kısa sürede konuşmaya başlayabilirsiniz. Eğitmenler tarafından verilen dersler hem telefondan hem de görüntülü olarak online verilmektedir. Online eğitimler sayesinde kısa sürede istediğiniz düzey de İngilizce konuşabilirsiniz. Sizler İngilizce öğrenmeye kararlıysanız verdiğimiz tavsiyeleri değerlendirebilirsiniz. Bu sayede evinizde İngilizce öğrenebilirsiniz. Ancak pratik yapmadan kalıcı bir şekilde İngilizce öğrenemeyeceğinizi unutmayın. Ücretsiz deneme dersine katılın. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerimizle kolayca pratik yapabilirsiniz. Özellikle kursa katılmayan ve evden kendi başına öğrenmek isteyen kişiler evde İngilizce öğrenmek için çalışmalar yapabilir.

 

Benzer Yazılar

Best Netflix Series to learn English with

İngilizce Günlük Konuşma Kalıpları ve Anlamları

Online İngilizce Eğitimi

730    |   0