İngilizce Başlangıç Seviyesi Kitap Önerileri

İngilizce başlangıç seviyesi kitap ile İngilizce öğrenmek daha kolay hale geliyor. Eğlenirken öğrenmeye yardımcı olan ve hayal gücünü geliştirerek çocukların dil öğrenimine katkıda bulunan İngilizce kitaplar, yalnızca çocuklar için değil her yaşa hitap edecek farklı düzeylerde bulunabilir. İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmek ve gündelik konuşma dilinde kullanılan kalıpları öğrenmek için başlangıç seviyesi kitaplar oldukça yararlı olabilir. İngilizce öğrenmeye yeni başlamış kişiler için tavsiye edilebilecek İngilizce başlangıç seviyesi kitap önerilerinden bazılarını aşağıda bulacaksınız. Okumaya devam edin.

İngilizce Kitap Okumanın Yararları

İngilizce başlangıç seviyesi kitap okumanın faydaları saymakla bitmez. İngilizceyi en kolay yoldan geliştiren ve kelime dağarcığınızı genişleten kitaplar, aynı zamanda konuşma dilinize de katkıda bulunur. Kitap içerisindeki diyaloglarda kullanılan temel kalıpları kitap sayesinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda kitapta belli bir konu olduğundan konunun sürükleyiciliği ve olayı yaşamanız, zihninizde canlandırmanız gördüğünüz kelime ve cümlelerin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.  İşte bazı öneri kitaplar ve konuları;

  • Peter Pan,
  • The Giver,
  • Thirteen Reasongs Why,
  • Charlotte’s Web,
  • The Outsiders,
  • The House on Mango Street olarak sayılabilir.

The Giver

İngilizce başlangıç seviyesi kitap önerilerinden biri olan The Giver, oldukça sade dille yazılmış bir kitaptır. İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişilerin anlayabileceği bir hikayesi vardır. Kitaptaki ana karakter olan Jonas’ın gözünden yazılmış kitabın distopya olduğu söylenebilir. Toplumda duyguların yerinin olmadığı ve toplumda acının ve anlaşmazlığın ortadan kaldırılmasını konu ediniyor. Kitap oldukça sevilen ve birçok kişi tarafından okunan meşhur bir yapıttır. Siz de İngilizcenizi geliştirirken eğlenmek için bu kitabı değerlendirebilirsiniz.

Charlotte’s Web

Bir diğer etkileyici kitap olan Charlotte’s Web. Özellikle İngilizce seviyesi A1-A2 olan kişilere hitap ediyor. Çocukların da rahatlıkla okuyabileceği, tüm yaş gruplarına hitap eden yapıt ulusal müfredatta da kullanılıyor. Ana dili İngilizce olan kişilerin de en az bir kez okuduğu İngilizce başlangıç seviyesi kitap türlerinden biri olduğu söylenebilir. Kitapta geçen konu ise bir örümcekle bir domuzun arkadaşlığıdır. Konusu sebebiyle çocukların okurken çok eğlendiği bir kitaptır.

Peter Pan

İngilizce başlangıç seviyesi kitap denince akla ilk gelen kitaplardan biri Peter Pan’dir. A1-A2 seviyesine uygun kitap, herkes tarafından bilinen tanıdık bir kitap olması itibariyle konusu da herkes tarafından bilinir. Çocuklara yönelik hikâye şeklinde yazılmıştır. Kullanılan dilin sade ve anlaşılır olması, yeni başlayanlar için kaynaklık etmesini sağlıyor. Böylece  İngilizce öğrenme sürecinde kullanılan bir kitap haline gelmiştir. İngilizcenizi geliştirmek için kitap arayışındaysanız ilk tercih Peter Pan kitabı olmalıdır. Kitapta yaramaz bir çocuk olan Peter Pan, çocukluğunu “Var olmayan Ülke” adında bir yerde geçirir ve çetesiyle birlikte maceralar yaşar.

Thirteen Reason Why

Eğlenceli gençlik kitaplarından biri olan Thirteen Reason Why yapıtını da İngilizce başlangıç seviyesi kitap olarak değerlendirebiliriz. Eğlenceli olmasının aksine ağır ve derin konular işlediği de söylenebilir. Dizisi de olan kitapta, liseli gencin okuldan eve döndüğünde odasında bir kutudan kaset çıkar. Kasette iki hafta önce intihar eden bir kızın sesi kayıtlıdır. Okuması oldukça eğlenceli olan kitabın hikâye tarzında olması da İngilizceyi geliştiriyor. Kullanılan gramer yapısının da basit olması yeni başlayanlar için yararlı oluyor.

The Outsiders

Bir cinayeti konu edinen kitap, İngilizceye yeni başlayanlar için oldukça uygundur. İngilizce başlangıç seviyesi kitap sayesinde günlük konuşma kalıplarını görebilir ve temel İngilizce kelimeleri öğrenebilirsiniz. Cümle yapılarının da basit şekilde kullanılmış olması İngilizce öğreniminizi kolaylaştırır. Akıcı ve sürükleyici konusu sayesinde eğlendirerek öğreten kitaplardan biri olduğu söylenebilir. Kitaptaki ana karakterlerden biri de kitapta İngilizce öğretmenidir.

İngilizce kitap okuyarak İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirirsiniz. Kelimeleri sık kullanmadıkça hatırlamanız zorlaşır. Kelimeleri hatırlamanı en kolay yolu ise ana dili İngilizce olan eğitmenlerle seviyenize uygun İngilizce konuşma pratiği yapmaktır. Siz de Educall üzerinden ister görüntülü ister telefonda deneme derslerimize katılabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle pratik yapmak için şimdi ücretsiz demo kaydınızı oluşturun. Educall sayesinde speaking becerinizi geliştirin.

Benzer Yazılar

B1-B2 Seviye İngilizce Kitap

A1-A2 İngilizce Kolay Okuma Kitapları

 

1072    |   0