İngilizce Bilmemenin Eziyet Olduğu Anlar

İNGİLİZCE BİLMEMEK PİŞMANLIKTIR!

1 MİLYAR 250 MİLYON KİŞİ. Bugüne kadar anadili olmadığı hâlde İngilizce öğrenmiş kişi sayısı. Bu kadar insan ne yaşamıştır da İngilizce öğrenmeye karar vermiştir bilinmez.  Ancak aşağıdaki durumlardan bazılarıyla baş başa kaldıklarını tahmin edebiliyoruz.

1-Pasaport Kontrolünde

Yurtdışına çıkarken gideceğiniz ülkeye vardığında pasaport kontrolü sırasında sorulan o meşhur soru “What’s your purpose of visit?” eğer İngilizce bilmiyorsanız işkenceye dönebilir.

2-İngilizce şarkı dinlediğinde

Arkadaşlarla İngilizce şarkı dinlerken şarkıya eşlik etmek istemişsinizdir. Ancak “In your head” yerine “Sinyor heey” dediğinizi düşünmek bile istemezsiniz.

3-Sevdiğiniz dizinin alt yazısı yoksa

Dizide anlatılanı tam anlayamamak insanı üzebilir. Özellikle de Türkçe altyazısı geç düşüyorsa. Hodor.

4- Telefondaki kişi yabancı çıktığında

Bazen evde ya da ofiste her zamanki sakinlikle çalan telefonu açtığınızda şu kelimeyi duyduğumuzda insanı bir panik kaplar: “Hello!”

5- Turistin biri yol tarifi sorduğunda

Halbuki biz Taksim’e eğlenmeye gelmiştik. Ancak bir turist yaklaştı ve dedi ki : “How can I go to Sultanahmet?” O zaman meşhur yol tarifi aklımıza gelir: “Go, go, go…”

6- Bu sene okula gelen yabancı öğrencinin sizin yanınıza oturması

Okula gelen Erasmus öğrencisin o kadar boş yer varken sizin yanınıza oturduğu an birden bir tanışma stresi içinizi kaplamaz mı?

7- Uluslararası bir şirkette toplantıya katıldığınızda

Eğer çalıştığınız yerde yabancı iş arkadaşlarınız varsa ve toplantıya katılmak zorundaysanız, o an o gramer konuları aklınızdan uçup gider.

 

8- İngilizce yazılı tişört giydiğinizde

Bazen anlamını bilmediğiniz İngilizce yazılı bir tişört giymek sizi zor durumda bırakabilir. Hele ki üzerinizdeki yazı sizinle hiç uyuşmuyorsa…

9403    |   0