İngilizce Burçlar ve Anlamları Nelerdir?

İngilizce burçlar kendi burçlarını yabancı kaynaklardan takip etmek isteyenlerin merak ettiği bir konu.Astroloji ile ilgilenenler kadar burçlar konusu bu alana uzak olanlarda da merak uyandıran bir alan. Burçlar sistemi 12 farklı burçtan meydana gelir ve farklı elementleri temsil eder. Ateş, su, hava ve toprak olarak her grupta üç burç barınır. Kişilerin burçlarına göre hangi grupta oldukları bilindiğinde, karakter özellikleri hakkında fikir sahibi olmak mümkün. İ Burçların İngilizce karşılıkları bilindiği zaman bu burçlara ilişkin en güncel yorumları dijital platformlardan takip etmek kolaylaşıyor. Burç konusuna giriş yaparken burçların İngilizce kelime anlamlarından bahsetmek faydalı olacaktır.

 

İngilizce burçlar

İngilizce Burçlar Hangi Kelimelerle İfade Ediliyor?

İngilizce burçlar, burçların kaynağı olan kelimeleri ifade ediyor. Burçlar birbirinden farklı özellikler taşıyor. Bu özellikler, burcun yer aldığı elementin genel yapıları ile birleşince ortaya daha spesifik karakter oluşumlarıyla karşılaşılıyor. Astroloji ile ilgili olanların burç ve element ilişkisini genel hatları ile öğrenmeleri, burçlarla ilgili daha detaylı bilgi edinmelerini sağlayabilir. Burçların İngilizce kelime karşılıkları şöyle:

 • Taurus- Boğa,
 • Leo- Aslan,
 • Virgo- Başak,
 • Capricorn- Oğlak,
 • Gemini- ikizler,
 • Libra- Terazi,
 • Pisces- Balık,
 • Scorpio- Akrep,
 • Aquarius- Kova,
 • Sagittarius- Yay,
 • Aries- Koç,
 • Cancer- Yengeç.

Burçların İngilizce İsimleri ve Element Grupları Hangi Özelliklere Sahip?

İngilizce burçlar, dahil oldukları elementin genel özelliklerini taşıyor. Örneğin ateş grubuna mensup olan burçlar genel anlamda; cesur, enerjik ve girişken yapıları ile dikkat çekiyor. Havayı temsil eden burçlar; gerçekçi, hareketli ve sosyal yönleri ile ilgi görüyor. Toprağı temsil eden burçlar; pratik, sabırlı ve güvenilir bir karakter özelliği sergilemekte. Su grubuna dahil olanlar ise; fedakâr, duygusal ve yaratıcı yapıları ile karşımıza çıkıyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan burçların mensup oldukları elementler şöyle:

 • Ateş- Yay, Aslan ve Koç,
 • Hava- Terazi, İkizler ve Kova,
 • Su- Balık, Akrep ve Yengeç,
 • Toprak- Başak, Boğa ve Oğlak.

Capricorn Hangi Burç Özelliklerine Sahiptir?

Capricorn Burç yani Oğlak burcu birbirinden ilginç özellikleri taşıyor. Genel olarak Oğlak burcu olanlar hırslı ve tutkulu yapıları ile biliniyor. Bu kişiler hayatlarının kontrolünü bir an olsun dahi elinden bırakmak istemiyor. Sahip oldukları aktif zekâ yapıları nedeniyle pek çok sorunun üstesinden de kolaylıkla gelebiliyor. Oğlak burcu 23 Aralık ve 20 Ocak arasını temsil ediyor.

Scorpio Hangi Burç Özelliklerine Sahiptir?

Scorpio Akrep burcu olarak 24 Ekim 22 Kasım arasını temsil ediyor. Bu burçtan olan kişilerde yoğun bir karakter yapısı olduğu görülüyor. Kendileri için anlamlı olan şeylerde sınırsız bir emek vermekten mutlu oluyorlar. Ayrıca her şeyi sorgulayarak akıllarına yatan bir cevap bulmayı çok seviyorlar. Bu burçtan olan insanların diğer insanlara karşı son derece nazik oldukları da dikkat çekiyor.

Virgo Hangi Burç Özelliklerini Yansıtıyor?

Virgo, Başak burcunun İngilizcesi olarak karşımıza çıkıyor. Başak, 22 Ağustos ve 23 Eylül tarihleri arasında doğanların burcu. Bu burçtan olan kişiler akıl kavramını her işlerinde ön planda tutuyor. Bu kişilerin tüm hayatları hiç bitmeyen analizlerden ve sorgulamalardan meydana geliyor.

Taurus Hangi Burç Özellikleri Sunuyor?

İngilizce burçlar arasında yer alan Taurus Burç olarak Boğayı ifade etmekte. Boğa burcu 21 Nisan ve 21 Mayıs arasında doğanların burcu. Bu burçtaki kişiler istedikleri şeyler uğruna mücadele etmekten kesinlikle kaçınmıyor. Boğa burcundakiler biraz inatçı kişilik özellikleri sergileseler de son derece sağlam bir iş etiğine sahip olduklarını gösteriyor.

Leo Hangi Özellikleri Gösteriyor?

Leo yani Aslan burcu 23 Temmuz ve 21 Ağustos arasında doğanlarda bulunuyor. Bu burçtaki kişiler yüksek güvenleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca nazik ve cömert olmalarının yanı sıra fedakâr yapıları ile de çevresini etkilemeyi biliyor. Bu burca mensup olanlar çabuk sinirlenebilme özellikleri ile zaman zaman sıkıntı yaşayabiliyor.

Libra Hangi Burç Özellikleri Sunuyor?

Libra yani Terazi burcu 24 Eylül 23 Ekim arasında doğanların sahip olduğu yegâne burç. Bu burçtaki kişiler diplomatik bir karaktere sahip. Çok hırslı olmalarının yanı sıra herkesle de iyi geçinen bir özellikteler. Para kazanmak için deli gibi çalışmaktan kesinlikle vazgeçmezler.

Cancer Hangi Burç Olarak Biliniyor?

Cancer yani Yengeç burcu 22 Haziran ve 22 Temmuz arasında doğanları kapsıyor. Bu kişiler maceraya atılmaktan zevk aldıkları gibi aynı zamanda güvende olmayı istemekte. Kendi kişilikleri hakkında diğer insanların öngörüde bulunmaları ise neredeyse imkânsız görünüyor.

Sagittarius Hangi Burç Özelliklerini Sergiliyor?

Sagittarius yani Yay burcu 23 Kasım ile 22 Aralık arasında doğanlardan oluşuyor. Bu burçtakiler hayata oldukça pozitif bakmakta. Kendilerinin son derece canlı bir karakteri bulunuyor. Bazen aşırı derecede umursamaz oldukları için çevrelerinden tepki görebilmekteler.

Pisces Hangi Burç Olarak Biliniyor?

Pisces yani Balık burcu 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğanların mensup oldukları bir burç. Bu kişiler duygusal yapıları ile merak uyandırıyor. Gerçekleri sevmedikleri gibi gerçeklerden de kaçmaya çalışıyor. Ancak bu burçtakiler ideal bir arkadaş özellikleri sergiliyor.

İngilizce Burçlar Arasında Aquarius Burcu Nedir?

İngilizce burçlar arasında Aquarius burcu Kova burcunu ifade ediyor. Kova burcu 21 Ocak ile 19 Şubat arasında doğanlardan oluşuyor. Bu burçtakiler başkalarının kendi hakkında düşündüklerine pek kulak asmamakta. Ellerine geçen imkanları da kesinlikle kaçırmıyorlar. Fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için uğraşıyorlar.

Aries Hangi Burç Olarak Anılıyor?

Aries yani Koç burcu 21 Mart ile 20 Nisan’da doğanları kapsıyor. Bu kişiler son derece cesaretli yapıları ile insanları kendilerine hayran bırakıyor. Ayrıca hedef odaklı olmaları ve coşkulu yapıları da yanındaki insanların sevgisini kazanmalarını sağlıyor.

Gemini Hangi Burç Olarak Biliniyor?

Gemini yani İkizler burcu 22 Mayıs ile 21 Haziran’da dünyaya gelenlerin sahip oldukları burç. Bu burçtakiler çok sosyal bir yapılarının olmasının yanı sıra çok konuşmayı da seviyor. İngilizce burçlar arasında başına en buyruk olan burç İkizler olarak biliniyor. İkizler burcundakiler yeni arkadaşlar edinmekten haz duyuyor. Özellikle yabancı arkadaşlar edinerek farklı kültürleri tanımak hoşlarına gidiyor. Değişik kültürleri tanımanın yolu yeni bir dili bilmekten geçiyor. Günümüzde İngilizce dili, farklı kültürleri tanımak için öğrenilmesi gereken bir dil. Dili etkili bir şekilde kullanabilmenin yolu bolca konuşma pratikleri yapmaktan geçiyor. Educall tarafından verilen eğitimlerle kısa sürede akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak mümkün. Ana dili İngilizce olan eğitmenler ile speaking yaparak İngilizcenizi ileri seviyeye taşırsınız. Educall’un ücretsiz demo derslerine kayıt yaptırarak hemen İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

5965    |   0