İngilizce Düşünmek İçin Faydalı Tavsiyeler

İngilizce düşünmek, İngilizce öğrenmek isteyenlerin en zorlandığı konuların başında geliyor. İngilizce öğrenmeye başlayan herkes yakın çevresinden "İngilizce düşünmeye başlamalısın" şeklinde öneriler alır. Fakat nasıl olacağını çoğu kişi söylemez. Sizlere konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunacağız.

Fakat bu tavsiyeyi veren kişiler nasıl düşünüleceği konusunda herhangi bir açıklama yapmaz. Yabancı dil öğrenirken düşünmeye nasıl başlayacağınızı anlatacağız. Bu sayede kısa sürede konuşmaya ve anlamaya başlayacaksınız. Bir yabancı dil öğrenmeye karar verdiğinizde hayatınızın akışına dahil etmeniz gerekir. Dolayısı ile beyninizi sürekli olarak İngilizce ile meşgul etmelisiniz. İngilizce düşünmek, Türkçe düşünmek kadar kolay bir iştir. Bu süreçte sürekli İngilizce bir şeyler dinlemeli veya izlemelisiniz. Dinleyerek İngilizce öğrenme sürecinizi başlatmış olursunuz. Bildiğiniz gibi beynimiz, kulağımız ile duyduğumuz kelimeleri hafızaya kaydeder. Böylece siz de etrafınızda duyduğunuz İngilizce kelimeleri düşünerek, günlük hayatta kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer dinlediğiniz şeyi anlamıyorsanız yine de dinlemeye devam edin. Emin olun bir süre sonra ne demek istediğini anlayacaksınız.

İngilizce düşünmek için duyduğunuz ya da öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri zaman zaman tekrarlayabilirsiniz. Eğer imkanınız var ise duyduğunuz kelimeleri not alabilirsiniz. Not aldığınız İngilizce kelimeleri de konuşma pratiği yaparken de kullanabilirsiniz. Bu sayede dinlediğiniz kelimeler hafızanıza girer ve kolaylıkla hatırlayabilirsiniz. Duyduğunuz kelimeleri tekrarlamanız oldukça önemlidir. Bu sayede İngilizce düşünmeyi sağlayabilirsiniz. Zaman içerisinde duyduğunuz İngilizce kelimeleri her geçen gün daha çok kullanmaya başladığınızı göreceksiniz. Nasıl ki kendi dilinizde düşünebiliyor, kelimeleri daha etkili bir şekilde kullanabiliyorsanız aynı şekilde İngilizce olarak düşünmeye başlayacaksınız.

İngilizce Konuşurken Kelimeler Aklıma Gelmiyor!

İngilizce düşünmek sanıldığı kadar zor değildir. Sizler de İngilizce Konuşurken kelimelerin aklınıza gelmediğinden şikayetçi misiniz? Günümüzde İngilizce öğrenmek isteyenin yaşadığı bir sorudur. Duyduğunuz kelimeleri tekrar etmediğiniz zaman kelimeler hafızanızda yer etmeyebilir. Dolayısı ile duyduğunuz her kelimeyi tekrarlamanız oldukça önemlidir. İngilizce duyduğunuz kelimelerin ve öğrendiğiniz kelimelerin aklınıza gelmeme nedeni sıkça tekrar etmediğinizden kaynaklanır. Bu yüzden öğrendiğiniz kelimeleri düzenli olarak bir süre tekrar etmelisiniz. Daha sonra hafıza tekrarladığınız kelimeleri kayıt altına alır. Bu sayede konuşurken unutma gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız.

İngilizce düşünmek için ayrıca not aldığınız kelimeler üzerinde alıştırmalar yapın ve cümleler kurun. İngilizce konuşurken kelimeler aklınıza gelmediğinde ise sözlükten bakın. Aynı zamanda aklınıza gelmeyen kelimelerin anlamlarına sözlükten bakınca not edin. Bu İngilizce öğrenirken size büyük katkı sağlar. Kelimeleri not alarak çalışmak kısa sürede öğrenmenizi sağlayan bir etkendir.

İngilizce Düşünme Mantığı

Sabah kalktığınızda aklınıza ilk önce İngilizce kelimeleri getirin. Her gün sıkılmadan bunu yaparsanız kısa sürede konuşmaya başlayabilirsiniz. İngilizce düşünmek size ilk başta zor gelebilir. Beynin normalleştirme süresi 21 gündür. Bu sebeple 21 gün boyunca kelimeleri aklınıza getirin ve düşünün. Fark edeceksiniz ki zaman geçtikçe istemsiz bir şekilde İngilizce düşünmeye başlayacaksınız. Bunun için uyandığınızda kendinize İngilizce olarak günaydın diyebilirsiniz. Bugün neler yapacağınızı İngilizce olarak bir düşünün. Beyninizi buna konumladığınız zaman duruma alışacaksınız.

İngilizce düşünmek için daha pek çok tavsiye bulunuyor. 21 gün boyunca tekrar ettiğiniz kelimeler hafızaya yer edinir. Bunun için sürekli kelime alıştırmaları ve kelime tekrarları yapmalısınız. Educall, İngilizce konuşma pratiği eğitimleri veren bir dil akademisidir. Educall speaking eğitimi ile öğrendiğiniz kelimeleri konuşma pratiği yaparak geliştirebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan eğitmenleri ile istediğiniz zaman istediğiniz yerde konuşma pratiği yapabilirsiniz. İster telefonda ister görüntülü olarak derslere katılabilirsiniz. Ayrıca deneme dersine katılarak süreci başlatabilirsiniz. İngilizce düşünmek hakkında sizlere önemli tüyolar verdik. Şimdi bunları uygulama zamanı.

Bezer Yazılar

Telaffuzunuzu Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Improve your self confidence in English

 

887    |   0