İngilizce Oyunların Faydası Oluyor mu?

Günlük hayatın monotonluğundan sıkılınca, işe giderken veya eve dönüş yolunda, uzun bekleyiş anlarında başvurduğumuz eğlence yöntemi hiç şüphesiz oyunlar. Gerek bilgisayarda ve televizyonda, gerekse akıllı telefonumuzda oynayabileceğimiz pek çok oyun mevcut. Piyasadaki popüler oyunların dilinin ağırlıklı olarak İngilizce olması da onları, bu dilde kelime dağarcığımızı (vocabulary) geliştirmemizin en eğlenceli yolu kılıyor.  Educall sitemizde oynayabileceğiniz adam asmaca gibi İngilizce kelime oyunları da sizin İngilizce sözcük dağarcığınızı ve cümle kurma becerinizi geliştirmek için hazırlanmış oyunlardır.

Elbette dizi ve film izlemenin de İngilizcemizi geliştirmeye katkısı var, ancak oyun oynarken gerçekten olaya dâhil olup mevcut hikâyeyi veya görevi ilerletmemiz gerekiyor. Dizi izlerken sadece alıcı (receiver) konumundaysak, oyun oynarken İngilizceyi gerçekten kullanarak üretici konumunda (producer) oluyoruz. Karşımıza çıkan hikâyeyi/görevi okuyarak anlamaya çalışıyor veya seçeneklerden birine karar verip yola devam ederek puan toplamaya çalışıyoruz. Yabancı bir dili en iyi o dile maruz kalarak, o dili kullanarak öğrendiğimizden, İngilizceyi işe yarar şekilde kullanıp seviye (level) atladığımızı gördüğümüzde, geriye başarımızın keyfini çıkarmaktan başka şey kalmıyor. Oynadığımız oyunlarda başarılı olmaya çalıştıkça İngilizceye olan ilgimiz de artıyor; her gün daha iyisini yapmak için tekrar oynadığımızda öğrendiklerimizi pekiştirmekle kalmıyor, her gün İngilizceye rahat ve istekli bir şekilde çalışmış oluyoruz.

Educall sitesinde veya mobil uygulamasında oynayacağınız ingilizce kelime oyunları, İngilizce kelime dağarcığınızı (vocabulary) sizi sıkmadan eğlenceli şekilde geliştirmeyi hedefliyor. İlgi alanınıza ve iddialı olduğunuz bir kategoriye göre oyununuzu seçebilir ve kendinizle birlikte diğer Educall öğrencileriyle de yarışabilirsiniz.  Ayrıca Educall oyunları size kelimeleri kendi bağlamı (içeriği, hikâyesi) içinde öğrenme ve örnek cümleleri inceleme fırsatı sağlar. Saatlerce oturup kitap okumaya çalışmaktan veya sözlükleri ezberlemeye çalışmaktan bıktıysanız, buyurun, hiç vakit kaybetmeden Educall İngilizce kelime oyunlarının keyifli dünyasına katılın.

6527    |   0