İngilizce Kısa Basit Hikayeler

Bir başka blog içeriğimize hoş geldiniz. Bu seferki blog yazımızı tamamen İngilizce hikayeler konusuna ayırdık. İçeriğimizde birbirinden hoş ve okuması kolay İngilizce hikayeler bulunuyor. Aynı zamanda söz konusu İngilizce hikayeler Türkçe çevirileri ile beraber sizlere sunuldu.

İngilizce Hikayelerin Dil Öğrenmedeki Önemi

İngilizce hikayeler dil öğrenme konusunda çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle öğrencilerin, bol bol İngilizce hikayeler okuması ve bu İngilizce hikayeler Türkçeye çevirerek okuması gerekir.

Bu sayede öğrenci İngilizce hikayeler sayesinde pek çok kelime öğrenir ve öğrendiğiniz gramer kurallarını pekiştirebilirsiniz. O zaman sizleri İngilizce hikayeler ile baş başa bırakıyoruz. İyi okumalar.

 

Türkçe Çevirileri ile İngilizce Kısa Hikayeler

Daniel Loves the Beach

Every Saturday Daniel and his family go to the beach. They live far from the beach, but once a week the family gets into the car and Daniel’s father drives for hours until they arrive.

Daniel’s parents love the beach. Daniel and his sister and brother love the beach. The family’s dog loves the beach very much. But it is a problem to go to the beach every week. Daniel’s father gets tired from driving so many hours.

The rest of the family gets tired from sitting in the car for so many hours. Daniel’s mother says: “It’s fun in the beach, but it takes too much time to get there and back!” Daniel and his sister and brother are very sad. They want to go to the beach, but it is a problem.

They try to go the swimming pool, but it is not the same thing. One day Daniel’s parents come to talk with the kids. They say: “We have a problem to go to the beach every week, but we love the beach, and you love the beach, and the dog loves the beach. So we have a solution.

We need to live near the beach!” Daniel and his sister and brother are very happy! Now they live near the beach. They go to the beach every day!

 

Daniel Plajı Sever

Her Cumartesi Daniel ve ailesi plaja giderlermiş. Onlar plajdan uzakta yaşıyorlarmış fakat haftada bir bütün aile arabaya atlar plaja varana kadar Daniel in babası arabayı sürermiş.

Daniel’in annesi ve babası plajı çok seviyorlarmış. Daniel, kız ve erkek kardeşi de plajı severmiş. Ailenin köpeği de plajı çok seviyormuş. Fakat plaja her hafta gitmek sorunmuş. Daniel’in babası saatlerce araba kullanmaktan yoruluyormuş.

Ailenin geri kalanı o kadar saat arabada oturmaktan yoruluyormuş. Daniel’in annesi demiş ki “Plaja gitmek zevkli, fakat oraya gitmek ve oradan dönmek çok zamanımızı alıyor.” Daniel, kız kardeşi ve erkek kardeşi bu duruma çok üzülürler. Onlar plaja gitmek istiyorlar fakat bu da sorun oluyormuş. Onlar yüzme havuzuna da gitmeyi denemişler, fakat ikisi aynı şey değilmiş.

Bir gün Daniel’in anne ve babası çocuklarla konuşmaya gelmişler. Ve demişler ki:” Bizim her hafta plaja gitmek gibi bir problemimiz var, fakat biz plajı seviyoruz ve siz de seviyorsunuz ve de köpek de seviyor. Bu yüzden bir çözümüz var.

Plajın yakınlarında yaşamamız gerekiyor.” Daniel, kız ve erkek kardeşleriyle beraber çok mutlu olmuşlar! Artık plajın yakınında yaşıyorlarmış. Her gün plaja gidiyorlarmış!

İngilizce Hikayeler

İngilizce Konuşmak Şimdi Çok Kolay

Eğer İngilizce konuşma konusunda sorun yaşıyorsanız ve öz güven eksikliği duyuyorsanız hiç üzülmeyin. Educall, bünyesindeki ana dili İngilizce olan eğitmenleri ile sular seller gibi İngilizce konuşmanızı sağlıyor. Educall internet adresi www.educall.com.tr adresini ziyaret etmeyi ve Educall ile İngilizce konuşmayı ihmal etmeyin.

1383    |   0