İngilizce Kıyafet Okunuşları Yazılışları ve Anlamları

İngilizce kıyafetler İngilizcenin günlük dilinde sıklıkla kullanılan kelimlerdir. Bu kelimeler günlük hayatımızda ya da özel günlerde giydiğimiz her türden giyim ürününü ifade eder.

Bu nedenle İngilizce kıyafetler konuşma dilinde sık sık başvurulan bir kelime grubu olarak karşımıza çıkar. Yani İngilizce konuşmayı etkili bir şekilde başarmak ve iyi bir şekilde İngilizce iletişim kurmak için İngilizce kıyafetler ve bunların yazılış ve okunuşları çok büyük önem taşır.

Şu anda kullanımda olan bütün İngilizce kıyafetler, yazılışları, okunuşları ve anlamları ile sizler için yazımızda derlenmiş ve sıralanmış bir durumda. Bu yazıya göz atarak İngilizce kelime bilginizde olmazsa olmaz bir parçayı, yani İngilizce kıyafetler kelimelerini tamamlamış olursunuz.

 

İngilizce Kıyafet İsimleri Nerelerde Kullanılır?

“İngilizce kıyafetler günlük dilde sıkça kullanılan ifadelerdir” demiştik. Peki bu ifadeler günlük hayatın tam olarak neresinde kullanılır?

Kullanım alanlarına bakıldığında İngilizce kıyafetler ve bu kıyafetleri anlatan kelimeler en çok alışveriş yapılırken insanın karşısına çıkmaktadır. Yani kişi ister yurt dışına yerleşmeye gitsin isterse de yurt dışına yalnızca turist olarak gitsin, bu yazıda derlenmiş bulunan İngilizce kıyafetler kişinin her anında işine yarayacaktır.

Bunun yanında İngilizce okuma parçalarında veya sözlü anlatımlarda betimlemelerden sık sık yararlanılmaktadır. Kıyafetler de kişi betimlemelerinin vazgeçilmez bir unsurudur. Bu nedenle sözlü veya yazılı İngilizce edebi eserleri keyif alarak anlamak için İngilizce kıyafetler konusunu iyice öğrenmek büyük bir gerekliliktir.

İşte tam bu sebeplerden dolayı, İngilizce kıyafetler ve bu kıyafetlerin okunuşları konusunu iyice anlamanız için bu yazıyı kaleme aldık. Yazımızda hem kadınların kullandığı hem de genel olarak kullanılan çeşitli kıyafet isimleri bulunmaktadır.

Yazımızda bulunan İngilizce kıyafetler ve onların okunuş ve yazılışları alfabetik sıra ile sıralanmıştır ve hepsinin Türkçe anlamları karşılarında verilmiştir.

İngilizce Kıyafetlerin Okunuşları ve Yazılışları

Belt

Belt

Kemer

Beret

Beree

Bere

Boots

Buuts

Bot, çizme

Bow tie

Bau tay

Papyon

Cap

Kep

Kep, başlık

Collar

Kolır

Tasma

Dress

Dres

Elbise

Flip-flops

Flip-flaps

Parmak arası terlik

Get dressed

Get dresd

Giyinmek

Glasses

Glassıs

Gözlük

Gloves

Glovs

Eldiven (parmaklı)

Hat

Het

Şapka

High-heel shoes

Hay-hiıl şuuz

Yüksek topuklu ayakkabı

Jeans

Cins

Kot pantolon

Mittens

Mitıns

Eldiven (parmaksız)

Muscleman süit

Masılmen sut

Vücut geliştirici kıyafeti

Pajamas

Pacamas

Pijama

Pants

Pents

Pantolon

Put on

Put on

Giymek

Pyjamas

Picamıs

Pijama

Raincoat

Reynkoot

Yağmurluk

Sandals

Sendıls

Sandalet

Scarf

Skarf

Atkı, şal

Shirt

Şört

Gömlek

Shoes

Şuz

Ayakkabılar

Shorts

Şorts

Şort

Skirt

Skört

Etek

Socks

Saks

Çoraplar

Suit

Suut

Takım

Sunglasses

Sanglassıs

Güneş gözlüğü

Superhero suit

Superhiro sut

Süper kahraman kıyafeti

Sweater

Svetır

Kazak

Sweatshirt

Svetşört

Uzun kollu pamuklu kazak, svetşört

Tie

Tay

Kravat

Trousers

Trauzırs

Pantolon

T-shirt

Ti-şört

Tişört

Uniform

Yuniform

Üniforma

Wear

Veer

Giymek

 

Educall ile İngilizce Konuşmak Artık Kolay

Educall ile ingilizce online eğitim süreçlerine etkili bir biçimde dahil olarak İngilizce seviyenizi ilerletebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle yabancı dilinizi akıcı bir seviyeye getirmek Educall ile artık mümkün.

İstediğiniz zaman istediğiniz yerde online İngilizce kursu arıyorsanız Educall tam size göre. Demo derslerine ücretsiz kayıt yaparak hemen Educall’u deneyimleyebilirsiniz. Telefonda, tablette veya görüntülü olarak  Educall derslerinden yararlanabilirsiniz.

Artık İngilizce öğrenmek ve konuşma pratiği yapmak tek tık uzağınızda. İnternet adresimiz https://www.educall.com.tr/ adresini ziyaret ederek native eğitmenlerle birebir İngilizce konuşma ayrıcalığına sahip olun.

64    |   0