İngilizce Komik Sözler ve Anlamları

İngilizce komik sözler yabancı dil eğitiminde önemli bir yer tutar. İngilizce konuşan toplumların güldüğü şakalar, günlük konuşma dilinde yer alan espriler eğlenceli olduğu için yabancı dil öğrenmeyi hızlandırır. İngilizce komik sözler okunarak cümle kalıpları kolaylıkla öğrenilir.  Bu sözleri okuyup Türkçe’ye  çevirme  çalışması yapmak pratik  için ideal bir yöntemdir.

İngilizce Komik Sözler

İngilizce öğrenen, yeni başlayan kişiler için cümle kalıplarını kavramak için çok etkilidir. Bu nedenle İngilizce komik sözler ve anlamları incelenirse faydalı bir etkinlik yapılmış olur.

 1. A clean room is a sign of a broken computer. (Temiz bir oda bilgisayarın kırıldığının göstergesidir.)
 2. Don't worry if plan A fails, there are 25 more letters in the alphabet. (A planı işe yaramazsa endişe etme, alfabede 25 tane daha harf var.) İngilizce komik sözler ana dili İngilizce olan toplumların espri anlayışını ve kültürünü yansıtır.
 3. A balanced diet means a cupcake in each hand. (Dengeli beslenme her iki elde kapkek olması demektir.)
 4. God created the world, everything else is made in China. (Tanrı dünyayı yarattı, geri kalan herşey Çin’de üretildi.) İngilizce komik sözler made in China ibaresinin dünya üzerinde neredeyse tüm noktalarda kullanıldığına dair bir gönderme yapmaktadır.
 5. You never truly understand something until you can explain it to your grandmother. (Bir şeyi ninene açıklayamazsan tam olarak anlamış sayılmazsın.)
 6. Don’t drink while driving – you might spill the beer. (Araba kullanırken içki içmeyin, birayı dökebilirsiniz). İngilizce komik sözler ve fazlası için son paragraftaki linki tıklayın.
 7. Alcohol doesn't solve any problem, but neither does milk. (Alkol hiçbir sorunu çözmez, ama süt de öyle.)

 

İngilizce Komik Sözler ve Anlamları

İngilizce eğitimini eğlenceli kılan ve öğrenmeyi kalıcı hale getiren unsur İngilizce komik sözler ve deyimleri okumaktır.

 1. My wallet is like an onion. When I open it, it makes me cry... (Cüzdanım soğan gibidir. Onu açtığım zaman beni ağlatır.)
 2. Parallel lines have so much in common. It’s a shame they’ll never meet. (Paralel çizgilerin çok ortak yönü var. Hiç bir zaman kavuşamamaları çok üzücü.) İngilizce komik sözler içinden 3-4 tane seçerek günlük konuşmanızda kullanın.
 3. Why do fish live in salt water? Because pepper makes them sneeze. (Balıklar neden tuzlu suda yaşar? Çünkü karabiberli su onları hapşırtır.)
 4. I'm not lazy, I'm just very relaxed. (Ben tembel değilim, sadece çok gevşemiş haldeyim.)
 5. The best part of going to work is coming back home at the end of the day. (İşe gitmenin en güzel yanı, günün sonunda eve geri dönmektir.) İngilizce komik sözler gramer öğretimi için çok etkilidir.
 6. A cookie a day keeps the sadness away. (Günde bir kurabiye üzüntüyü uzak tutar.). Bu cümle “An apple a day keeps the doctor away.” Cümlesine göndermedir. Günde bir elma doktoru uzak tutar.

 

İngilizce Motive Eden Komik Sözler

 • If people are talking behind your back, then just fart. (Eğer insanlar senin arkandan konuşuyorsa, o zaman sadece osur.)

İngilizce komik sözler tıpkı Türkçe komik sözler belli kalıp ifadeler içerir. Arkasından konuşmak, talking behind back deyimleşmiş kalıbında olduğu gibi benzeyen noktalar vardır.

 • Worrying is like a rocking chair, it gives you something to do but doesn’t take you anywhere.

(Endişe sallanan sandalye gibidir, sana yapacak birşey verir, ama seni bir yere götürmez.)

Türkiye’nin en donanımlı yabancı dil öğretim merkezi Educall sitesindeki ücretsiz demo derse kayıt için hemen bu bağlantıyı tıklayın: https://www.educall.com.tr Ana dili İngilizce olan eğitmenler ve tecrübeli eğitim kadrosu ile online speaking hizmeti sunmaktadır. İngilizce komik sözler ve daha fazla konu anlatımı için yukarıda verilen linki tıklayarak inceleme yapabilirsiniz.

128    |   0