İngilizce Konuşma Derslerine Hangi Seviyede Başlamalı

İngilizce konuşma derslerine başlamadan önce derslere hangi seviyeden başlamamız gerektiğini bilmemiz gerekir. Bunun için doğru ve güvenilir bir seviye tespit sınavından geçmek çok önemlidir.

İngilizce seviyeleri farklı eğitim kurumlarında farklı isimlerde, farklı sayıda gruba ayrılır. Biz Educall olarak İngilizce seviyelerimizi 6 kategoride topluyoruz.

Beginner: Bu seviyedeki kişiler bazı temel sözcükleri ve kalıpları bilmektedirler.

Elementary: Beginner seviyesine göre sözcük dağarcığı daha fazladır. Bu seviyedeki kişiler temel konuşma kalıplarını bilmektedirler. Basit cümleler kurarak İngilizce konuşabilmektedirler.

Pre-Intermediate: Intermediate seviyenin bir altı olan bu seviyede kişiler farklı konularda konuşabilmektedir. Cümleleri Elementary öğrencilerine göre daha uzun kurabilirler.

Intermediate: Bu seviyedeki kişiler belirli bir konudaki düşüncelerini daha zengin bir kelime bilgisi ile dile getirebilir ve günlük yaşamda rahatlıkla İngilizce iletişim kurabilirler.

Upper-Intermediate: Bu seviyedeki kişiler kendilerini doğal, hızlı ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Uzun ve karmaşık cümleler kurabilir, biçok farklı konuda yabancılarla uzun diyaloglar kurabilirler.

Advanced: Bu seviyedeki kişilerin kelime bilgisi çok gelişmiştir. Akademik seviyede sözcük dağarcıkları vardır. İletişimde problem yaşamazlar. Dinlediği hemen hemen her şeyi zorlanmadan anlayabilir.

Educall olarak kurs başlangıçlarında yapılan seviye belirleme sınavlarının doğru bir şekilde yapılmasına son derece önem vemekteyiz. Ayrıca, isteyen her kişiye ücretsiz konuşma seviye tespit sınavı hizmeti sunmaktayız.

Çocuklar için konuşma dersleri hangi yaşta başlamalı?

Çocuklar özellikle okul öncesi dönemde görsel ve işitsel yollarlarla yeni bilgiler öğrenirler. Okul çağı ile birlikte yazılı eğitim başlamaktadır. Dolayısıyla İngilizce konuşma eğitimi çocuklarda erken yaşlarda başlayabilir. Çocuklar yabancı bir dili de anadillerini öğrendiklerini şekilde öğrenirler. Önce dinlerler, sonra taklit ederler, daha sonra da konuşurlar. Yapılan araştırmalar 2 yaşındaki bir çocuğun aynı anda 4 dili öğrenme yeteneğine sahip olduğunu göstermektedir. Ancak, küçük yaşlarda dil eğitimi çok hassas bi konudur. Çocuğun yaşına uygun bir şekilde ve uygun materyallerle eğitim verilmelidir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Çocuklara Yönelik İngilizce Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

19815    |   0