Neden konuşma pratiği yapmalısınız?

İngilizce öğrenme sürecinde gramer ve temel beceriler olan okuma, dinleme, yazma ve konuşma aşamalarında şüphesiz ki en çok zorlanılan aşama konuşma aşamasıdır. Ülkemizde İngilizce öğrenme ve öğretme süreci gramer ağırlıklı olduğundan, söz konusu dört beceriye, özellikle de konuşma becerisini geliştirmeye ne yazık ki gereken önem verilmemektedir. Halbuki öğrenilen dili canlı tutmanın başlıca yolu konuşma pratiği yapmaktan geçer ve bir yabancıyla İngilizce konuşmak zorunda kalana kadar önemi anlaşılmaz.

Peki İngilizce konuşma pratiği ne kadar önemli ve İngilizce konuşma kursları ne kadar gerekli?

Bahsettiğimiz üzere, İngilizce eğitiminin gramer odaklı olması ve İngilizce konuşma pratiği yapma imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle birçok kişi İngillizce’yi sözlü olarak kullanması gerektiğinde bocalıyor ve başarısızlığa uğruyor, bu da kişilerin İngilizce konuşma konusuda özgüvensiz hissetmelerine neden oluyor.

Bir dili en çok o dili konuşabilmek için öğreniriz. Konuşma pratiği yapmadığımız takdirde öğrenilen gramer ve kelime bilgisi de kolaylıkla unutulur, böylelikle İngilizce kelime ezberlemek için yaptığımız onca çalışma, zamanları öğrenmek için harcadığımız onca vakit de kısmen boşa gitmiş olur.

İngilizce konuşma pratiğini nasıl yapabilirsiniz?

Her ne kadar konuşma pratiği yapma imkanları daha kısıtlı olsa da eskisi kadar zor değil. Eğer çevrenizde İngilizce konuşabileceğiniz kişiler yoksa İnternet ve sosyal medyadan faydalanabilirsiinz. Birçok yabancı insanın yer olduğu sosyal platformlar, forumlar ve gruplar internet üzerinde mevcut, bu platformlarda yabancılarla tanışıp İngilizce konuşma pratiği (hatta dilerseniz başka dillerde de) yapabilirsiniz.

Bu seçenekler dışında kişilere İngilizce konuşma pratiği yapma imkanı tanıyan online dil kursları mevcut. Bu online İngilizce kurslarından biri olarak Educall size istediğiniz gün istediğiniz saatte dünyanın farklı yerlerinden sizi arayan deneyimli ve yabancı eğitmenlerle size İngilizce konuşma pratiği yapma fırsatı sunar, aynı zamanda Türk danışman hocalar eşliğinde de gelişiminizi ve eğitim sürecinizi yakından takip eder.

Bilgi almak için www.educall.com.tr sayfasına göz atabilirsiniz.

7034    |   0