“İngilizce Konuşmanın 7 Altın Kuralı”

İngilizce konuşabilmek için, öncelikle konuşulanları anlayabilmeniz ve telaffuz edebilmeniz çok önemli. Sabahtan akşama kadar Gramer kitaplarını çalışmanız, sözcük ezberlemeniz, İngilizce dersleri ile yatıp kalkmanız konuşmanızı geliştirmez. İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, aşağıdaki kuralları hayata geçirdiğiniz takdirde, daha hızlı, daha ekonomik ve daha doğru bir şekilde İngilizce konuşabileceksiniz:

 

KURAL-1

İngilizce konuşmaya başlamak için, öncelikle utangaçlığınızı yenmeniz gerekir. Bunu atlatmak için, kararlı olmalı ve böyle bir girişime hazır olmalısınız. Utangaçlığınızı ve hata yapma korkunuzu üzerinizden attıktan sonra konuşmaya daha açık olacaksınız ve konuşma hızınız otomatik olarak artacaktır.

 

KURAL-2

Dinleme ve Duyduğunu Anlama yeteneğinizi geliştirmek için, İngilizce TV Programlarını, özellikle Talk Show ve Tartışma Programlarını izlemeye başlayın. Sonrasında İngilizce Dizi ve Filmleri seyredin. Mümkünse aynı programı İngilizce alt yazılı olarak defalarca izleyin.

KURAL-3

Karşılıklı-interaktif olarak telefonda veya yüz yüze konuşma pratiği yapın. (EDUCALL SİSTEMİ)

 

KURAL-4

Cümle kalıplarını, Gramer konularını ve Sözcük Dağarcığınızı, dinleme ve konuşma pratikleri esnasında geliştirmeye çalışın, eksiklerinizi görün ve geliştirin. Konuşma pratiğiyle birlikte eş zamanlı olarak gramer ve sözcük bilginizi de arttırın.

 

KURAL-5

Bir gününüzü anlatmaya çalışın. Ayna karşısına geçip, o gün neler yaptığınızı kendi kendinize anlatın,  mümkünse konuşmanızı kaydedin ve dinleyin.

KURAL-6

Her defasında konuşmanıza hazırlık yapın. Ne kadar hazır olursanız o kadar rahat konuşursunuz.

KURAL-7

Öğrenin, Kullanın, Sürekli Konuşun ve Tekrar Edin. Değişimi kısa sürede göreceksiniz!

                                                                                                                                                                                               

11678    |   3