Film ve Şarkılarla İngilizce Konuşma Pratiği

Pek çok insanın İngilizce ya  da herhangi bir yabancı dil ile ilgili en büyük problemi "anlıyorum; ama konuşammıyorum" sorunu. Bu sorunun en büyük nedeni ise hiç şüphesiz pratik yapmamak.

Peki kendi kendinize İngilizce pratiğinizi geliştirmenizin yolu yok mu? İnternetten, online olarak İngilizce pratiği yapamaz mısınız?

İngilizce konuşma pratiğinin en etkili yolu, elbette Educall gibi profesyonel konuşma kurslarının takibi ile birlikte  İngilizce konuşma dersi almak; ancak kimi zaman bu derslere ek olarak kendi kendinize de pratik yapmak, belki de daha hızlı ya da daha eğlenceli şekilde ilerleme kaydetmek isteyebilirsiniz.

İşte bu gibi durumlarda da filmlerden ya da sevdiğiniz İngilizce şarkılardan ve şarkıcılardan yardım alabilirsiniz.

Tıpkı bir çocuğun ana dilini öğrenmeye başlarken anne ve babası başta olmak üzere çevresindeki konuşmaları taklit etmesi gibi; sizler de sevdiğiniz oyuncuları ya da şarkıcıların aksanını ve telaffuzunu taklit ederek kendi kendinize sıkılmadan ve hatta eğlenceli bir şekilde İngilizce pratik yapabilirsiniz.

Siz de İngilizce okuma ve yazma konusundaki rahatlığınızı konuşurken bulamıyorsanız Educall'un konuşarak İngilizce öğreten sistemini denemek için hemen ücretsiz ders formumuzu doldurun ve İngilizce konuşmaya başlayın.

6891    |   1