İngilizce Öğrenmek İçin Geçerli 6 Sebep

İngilizce öğrenmek, kimileri için çocuk oyuncağı iken, kimileri için işkence olabiliyor. Büyük ihtimalle “İngilizce öğrenmek istiyorum” diyen birçok kişi ile de karşılaşıyorsunuz. Peki siz de bu insanlardan birisi misiniz? İşte size İngilizce için öğrenmek için geçerli 7 sebep:

 

1.  Kendinize Güveninizi Arttırabilirsiniz…

Dünyanın neresine giderseniz gidin, yerli halkın yabancı dil öğrenen insanlara büyük bir sabır gösterdiklerini ve hatalarını görmezden geldiklerini gözlemleyebilirsiniz. Dolayısıyla İngilizce öğrenirken yanlış yapmaktan korkmayan, yanlış yapma cesaretini gösteren bir karaktere sahip olmaya başladığınızı fark etmeniz uzun süremeyecektir.

2.  Bunamayı Geciktirebilirsiniz…

Yabancı dil öğrenirken beynin ne kadar yorulduğunu, hatta başınıza ağrılar girdiğini bilirsiniz. İngilizce öğrenirken de bu durumun sizleri ne kadar zorladığını tahmin edebiliyorum. İnsan beyni öyle karmaşık bir yapıya ve karmaşık bellek sistemine sahiptir ki, İngilizce öğrenirken beynin tüm imkanlarından faydalanmayı gerektirir.

3.  Arkadaş Çevrenizi Genişletebilirsiniz…

İnsanoğlu sosyal bir varlıktır ve iyi – kötü arkadaş edinme ihtiyacı içerisindedir. İngilizce öğrenmenin en önemli faydalarından bir tanesi de, var olan arkadaş çevrenizi genişletmeye ve yabancı insanlarla daha samimi ilişkiler kurabilmenize imkan vermesidir.

4.  Daha Kaliteli Eğitim Alabilirsiniz…

Günümüzde İnternet sayesinde dünyanın dört bir yanındaki bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz ve gerçek anlamda kaliteli bilgilerin İngilizce olduğu gözünüzden kaçmamıştır. Ufacık bir bilgi için dahi Türkçe yaptığınız aramaların sonuçları, İngilizce yaptığınız arama sonuçlarının yanında bir damla kadar küçüktür. Bir başka deyişle, İnternet üzerindeki web sayfalarının %80’inden fazlasının içeriğinin İngilizcedir. Dolayısıyla hem kaliteli bir eğitim almak, hem de eğitim sonrasında hayata 1-0 önde başlayabilmek için İngilizce bilmek şarttır!

5.  Hayalinizdeki Ülkede Yaşayabilirsiniz…

Refah düzeyi yüksek olan ülkeler, her yıl binlece vasıflı – vasıfsız insanı ülkelerine davet ediyor. Kanada, İngiltere, Amerika gibi ülkelere göç etmenin ilk şartı, o ülkenin ana dilini yeterli düzeyde konuşabilmektir. Dolayısıyla oyunu kuralına göre oynamak istiyorsanız ve başarılı bir başvuru yapmak istiyorsanız eğer, İngilizce öğrenmek sizin için kaçınılmaz gerçeklerden bir tanesi.


6.  Daha Kolay İş Bulabilirsiniz…

Günümüzde artık iş başvurularında “İngilizce biliyor musunuz?” şeklinde bir soru ile karşılaşmanız pek mümkün değil. Tam aksine, “İngilizce dışında hangi dili biliyorsunuz?” şeklinde sorular soruluyor. Dolayısıyla İngilizce öğrenmek, kolay iş bulabilmenin temel anahtarıdır diyebiliriz. Şirketler ve kurumlar, birkaç dile hakim olmayan adayları tercih etmemekte ve İngilizce bilmeyi bir yetenek olarak görmüyor, bir gereklilik olarak görüyor. Dünyanın 53 ülkesinde ana dil İngilizcedir ve birçok ülkenin 2. dil olarak öğrettiği ilk yabancı dil İngilizcedir. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak hem yabancı şirketlerde çalışmanıza, hem de yüksek maaş alarak hayat standardınızı yukarıya taşımanızı sağlar.
 

7397    |   0