İngilizce Speaking Eğitimi

İngilizce speaking konusu İngilizce konuşmaya karar veren ya da İngilizce öğrenmek isteyenlerin ortak sorunlarından birisi olarak gündeme geliyor. İngilizce konularının öğrenilmiş olması İngilizce speaking kategorisinde de etkinliğini gösteriyor. İş mülakatlarından, günlük konuşmalara İngilizcede en çok zorlanan aşamalardan birisi olan İngilizce speaking, bolca konuşma pratiği yaparak geliştirilebiliyor.

İngilizce speaking becerilerinizi geliştirmenin en önemli ve ilk adımı İngilizce speaking yapmaktan geçiyor. Öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri, gramer konularını doğru öğrenip öğrenmediğinizi test etmenin en faydalı yolu İngilizce speaking çalışmasıdır. İngilizce speaking yaparak hem İngilizce kelimeleri kolay ve rahatlıkla telaffuz etmeyi öğrenirsiniz hem de hangi kelimede yanlış yaptığınızı fark edebilirsiniz.

 

İngilizce Speaking Yapamıyorum

İngilizce speaking yapmanın en büyük engellerinden birisi de İngilizce speaking ana dili İngilizce olan kişi ya da kurumları bulamamaktan kaynaklanıyor. İngilizce gramer konularını tamamladınız, kelime dağarcığınız da biraz ilerleme gösterdi ve bunu İngilizce speaking yaparak daha da geliştirmeniz gerekir. İngilizce speaking gelişiminiz için ne yapabilirsiniz? İngilizce speaking sürecinde başarılı olmanın ilk adımı ben konuşamıyorum söylemini bırakmaktan geçiyor. Diğer bir adım ise İngilizce speaking yapabileceğine inanmak ile bağlantılı. İngilizce veya herhangi bir yabancı dili öğrenmek için öncelikle bir dil öğrenimini engelleyen bütün etmenleri terk etmek gerekiyor. Sonrası için ise sıkı bir çalışma ve bolca İngilizce pratik yapmak. İngilizce speaking eğitimlerini sizden daha iyi bilen, alanında uzman veya ana dili İngilizce olan eğitmenlerle ilerletmeniz gelişiminiz açısından çok önemli bir nokta.

 

İngilizce Speaking İçin Neler Yapabilirim?

İngilizce speaking için öncelikle kendinizi konuşabileceğinize inandırmak ile başlamalısınız. Sonrasında gramer konularını özümsemenizi tavsiye edebiliriz. Öğrenilen gramer konuları sonrası kelime ezberi yapmadan o yabancı kelimenin anlamını öğrenmek ile devam edebilirsiniz. Alternatif olarak seviyenize göre İngilizce filmler izleyebilirsiniz. İster önce Türkçe alt yazılı sonrasında İngilizce alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. Seviyenize göre İngilizce hikaye kitapları okumakta hem telaffuzunuzun gelişmesine hem de İngilizce gramer ve kelimeleri hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Eğer İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğrenmek isterseniz İngilizce şarkıları öneriyoruz. İngilizce şarkılara İngilizce alt yazılı olarak eşlik edebilir böylece gündelik hayatta kullanılan İngilizce kelimelere ve kısaltmalara aşina olabilirsiniz.

İngilizce Poscast

İngilizce Poscastlerle İngilizcenizi İlerletin

Salgının etkisi ile telefonlarımızla çok vakit geçiriyoruz. İnternette geçirdiğimiz bu vakitleri en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersiniz? Çeşitli podcastler listening sürecinizi geliştirmenizde size katkı sunacaktır. İngilizce listening İngilizce speaking yapmanın en önemli adımların biridir. Çünkü İngilizce konuşmaları anlamaz iseniz karşıdaki kişi ile diyaloga girmeniz zor olacaktır.

 

İngilizce Writing Yapmak

Grameri öğrendiniz, İngilizce alt yazılı filmleri izlemeye başladınız. Peki İngilizce writing yapıyor musunuz? Her gün yaptıklarınız anlatan basit cümlelerle bir günlük tutabilirsiniz. Rutinlerinizi yazmak sizin İngilizce writing yaparken neleri yanlış yaptığınızı ya da neleri doğru yaptığınızı ortaya koyan en kalıcı etmenlerdendir. İngilizce öğrenirken asla hata yapmaktan korkmayın ya da endişelenmeyin. Kendi dili dışında başka bir dil öğrenenlerde sizinle benzer süreçlerden geçerek bir yabancı dili öğreniyor. Çabaladıkça, konuşmaktan çekinmedikçe ve İngilizce dilini hayatınıza aldıkça İngilizce speaking sürecinizde gelişecektir. Yapın ve sonuçlarını fark edin.

 

Educall İle İngilizce Speaking Eğitimi

Educall’ da ana dili İngilizce olan eğitmenlerle istediğiniz zaman istediğiniz yerde ister telefon üzerinden ister görüntülü olarak konuşabileceğiniz speaking eğitimlerini size sunuyor. Deneyimli kadrosu ve kişiye özel hazırlanmış müfredatı ile Educall’un demo derslerine kayıt yaptırarak siz de bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapılmalı?

Günlük Konuşma İfadeleri

İngilizce Kıyafetler Hakkında Nasıl Konuşuruz?

565    |   0