Mesleki İngilizce Kursunun Faydaları

Mesleki İngilizce dersi, kişinin profesyonel hayatında çalıştığı alana yönelik verilen spesifik bir İngilizce kursudur. Özellikle iş hayatında aktif İngilizce kullanmaya ihtiyaç duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere yönelik verilir. Günümüz dünyasında İngilizce artık iş hayatının bir parçası olmuş durumdadır.

Gerek yazılı olarak e-mail ve belgelerde gerekse sözlü olarak telefonda ve toplantılarda İngilizce konuşmaya ya da yazmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada sadece İngilizce bilmek yeterli olmaz, aynı zamanda o mesleğin terimlerini ve bunların nasıl kullanıldığını bilmek, İngilizce resmi yazışma dilini ve konuşma dilini de bilmek, profesyonel alanın İngilizce literatüre de hakim olmak gerekir.

Mesleki İngilizce sizi kariyerinizde bir adım öne taşır. Mesleki İngilizce kursu sayesinde alanınızla ilgili konularda konferanslara katılabilir, İngilizce sunum çalışmaları yapabilirsiniz. Alanınızla ilgili yayınlara abone olabilir, kanalları takip edebilirsiniz. Özellikle yabancı menşeli ya da yabancı partnerlerle çalışan şirketlerde kariyer planınızı hedefliyorsanız mesleki İngilizce bilgisi kaçınılmazdır. Eğer kariyerinize yurtdışında devam etmek istiyorsanız ve bu yönde iş imkânları arıyorsanız mesleki İngilizce bilginiz sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir.

Mesleki İngilizce kursu alabilmek için genel İngilizce seviyenizin belli bir düzeyde olması gerekmektedir. Daha düşük seviyede olan kişilerin öncelikle genel İngilizce alıp seviyelerini ilerletmeleri gerekmektedir.

Educall’da yapılan sınavlarla İngilizce seviyeniz etkin bir biçimde ölçülür, sizin için en iyi program çıkarılır. Mesleki İngilizce kursuna katılmak için seviyesi yeterli olan öğrencilerimiz eğitim kadromuzun hazırladığı özgün ve güncel içeriklerden yararlanma fırsatına sahip olurlar.

Daha fazla bilgi için web sitemizin ana sayfasında yer alan Hakkımızda bölümünü inceleyebilirsiniz.

5460    |   0