Netflix İngilizce Öğrenme Film Önerileri

İngilizce öğrenme sürecini hızlandıran Netflix film önerileri hakkında açıklamalar yapacağız. Özellikle son zamanlarda en popüler filmleri izleyerek İngilizce öğrenebilirsiniz.

Netflix İngilizce öğrenme için yapılması gereken çok basit! İngilizce altyazılı filmler izleyebilirsiniz. Unutmayalım ki, film izlemek insanın hayal dünyasını ve kelime dağarcığını geliştiren önemli bir etkinliktir. Ama izleyeceğiniz filmleri seçerken dikkat etmelisiniz. Çünkü her film insana bir değer katmaz. Bu sebeple size değer katacak filmleri izlerseniz daha çok fayda sağlayabilirsiniz.

İngilizce günümüzde öğrenilmesi gereken zorunlu bir dildir. Dünya genelinde 450 milyon insan İngilizce konuşuyor. Yabancı dil öğrenmek istiyorsanız ilk önce İngilizce öğrenmelisiniz. Çünkü dünya dili İngilizcedir. Aynı zamanda yabancı dili öğrenmenin en iyi ve etkili yolu yabancı bir dizi ya da film izlemektir. Bu oldukça önemli bir etkinliktir. Beyin, duyduğunu ve gördüğünü kaydeden bir çalışma sistemine sahip. Bu nedenle gördüğünüz ve duyduğunuz her şey hafıza tarafından kayıt altına alınır. Gördüğünüz ve duyduğunuz her şey hafıza tarafından kayıt altına alınır. Bu sebeple görsel açıdan pratik yapabileceğiniz dizi ve filmleri izleyerek İngilizce pratik yapabilir, yeni İngilizce kelimeler öğrenebilirsiniz.

Netflix İngilizce öğrenme için en ideal yöntemlerden biridir. Günümüzde çoğu kişi bu sayede farklı kelimeler öğreniyor ve kelime haznesini genişletiyor. Netflix, dizi ve film açısından oldukça çeşitlidir. İngilizcenizi geliştirmenin yollarını arıyorsanız sizler de Netfilx filmlerini izleyebilirsiniz. Şimdi sizlere İngilizce öğrenmenizi sağlayacak film önerilerinde bulunacağız.

İngilizce Öğrenmeyi Hızlandıran Netflix Film Önerileri

  • Candy Jar
  • Irreplaceable You
  • The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society
  • Realtiyhigh
  • Mercury 13
  • Bright
  • Annihilation
  • To All the Boys I’ve Loved Before

Netflix İngilizce öğrenme için sizlere verdiğimiz film önerilerine bir göz atın. Şimdi sizlere filmlerin içerikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

İngilizce Öğrenmeyi Hızlandıran Netflix Film İçerikleri

1. Candy Jar

İngilizce öğrenmek için önerilen bir filmdir. Netflix yapımı bir filmdir. Birbirine rakip iki liseli gencin hayatını anlatmaktadır. Bu filmde kullanılan dil günlük konuşma dilindedir. Oldukça basit bir İngilizce kullanılmıştır. Bu sayede öğrenmeniz çok daha kolaylaşmaktadır.

2. Irreplaceable You

Netflix İngilizce öğrenme için önerilen bir diğer dizi de Irreplaceable You filmidir. 2018 yapımı bu film de kanser teşhisi koyulan genç bir kızı konu ediyor. Abbie, kendisi öldükten sonra sevgilisinin hayatına girmesini istediği kızı bulmaya çalışmaktadır. Genellikle dram olsa da zaman zaman komedi karşınıza çıkıyor.

3. The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

Netflix yapımı 2018 yılına ait bir filmdir. II. Dünya Savaşı dönemini anlatan edebi ve tarihi bir filmdir. Farklı İngilizce aksanları karşınıza çıkıyor. Bu yüzden biraz da İngilizce hakkında bilgisi olanların izlemesi gereken bir filmdir.

4. Realtiyhigh

Netflix İngilizce öğrenme için izlemeniz gereken bir diğer film de Realtiyhigh filmidir. Çevrimiçi İngilizce dilinin en güzel örneklerini sizlere sunuyor. Oldukça akıcı bir film olmasının yanı sıra rahat bir dile tanıklık eden Netflix filmidir.

5. Mercury 13

Tarih, teknoloji ve uzay ile ilgili bir filmdir. Spesifik kelimeler öğrenmek için en ideal filmlerden biridir. 1961 yapımı bu film de uzay seyahatine gitmeleri engellenen bir grup kadını anlatmaktadır. Filmde oldukça akademik bir dil kullanılıyor. Tarih ve uzayı seviyorsanız tam size göre!

6. Bright

Will Smith’in başrol oynadığı mükemmel bir filmdir. Netflix İngilizce öğrenmek isteyenlerin izlemesi gereken bir filmdir. Orklar ile birlikte yaşayan insanların eğlenceli ve hareketli yaşamlarını anlatıyor. Günlük konuşmayı bu film de öğrenebilirsiniz.

7. Annihilation

Bilim kurgu filmi olan Annihilation, karantinaya alınan bir bölgeyi konu edinmiştir. İngilizce dil bilgisi olanlar filmi anlayabilir. En iyi Netflix filmleri arasında yer alıyor.

8. To All the Boys I’ve Loved Before

Netflix İngilizce öğrenmek için izlenmesi gereken bir diğer film de To All the Boys I’ve Loved Before olarak önerilmektedir. Sıradan bir kızın aşık olduğu erkeklere yazdığı mektupları romantik bir şekilde anlatan filmdir. Günlük ve samimi bir İngilizce kullanılmıştır.

Sizlere Netflix İngilizce öğrenme hakkında film önerileri sunduk. Eğer İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz Educall’un deneme derslerine katılabilirsiniz. Educall’da speaking eğitimi alarak kısa sürede konuşmaya başlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Evde İngilizce Öğrenmek İçin Neler Yapabilirsin?

İngilizce Başlangıç Seviyesi Kitap Önerileri

İngilizce Geliştirmek İçin En İyi İzlenebilecek Filmler

369    |   0